Jedinou branku vstřelil v 25. minutě utkání čtvrtého kola Jonáš Marek, kterému asistovali František Januška a Marek Němec. V první třetině hosté přečkali trestné střílení. Krátce poté, co se dramatický mač přehoupl do druhé poloviny, pak dokonce téměř dvě minuty trvající oslabení tří proti pěti.

„Celé utkání jsme byli organizovanějším a obětavějším týmem, proto jsme zápas dovedli do vítězného konce. Soutěž je nesmírně vyrovnaná a jsou v ní kvalitní mužstva, bude to nesmírně těžké,“ hodnotil utkání na klubovém webu kouč vítězů, na jehož slova došlo hned o dva dny později.

V domácím zápase celek z dolního Povltaví přibrzdil v rozjezdu dosud neporažený Žďár nad Sázavou. David Litera sice poslal své barvy hned v úvodních vteřinách prostřední části do vedení, celek z Vysočiny ale potřeboval k obratu necelé tři minuty. Druhá porážka nováčka měla nakonec podobu 1:4.

Třetí tým průběžného pořadí skupiny západ odehraje nejbližší zápasy znovu na svém ledě, v pátek od 15 hodin se v Kralupech představí naděje Ústí nad Labem, v neděli od 12 hodin Havlíčkův Brod.