Jak vás vůbec napadlo, že se po takové době vrátíte znovu na led? A kdo všechno se na stadionu představí?
Nejsme tady poprvé. Rádi jsme se sem vraceli, vzpomínali na dva roky pod čtyřmi komíny a vždycky se snažili dostat aspoň na chviličku na led. Jenže, jak čas zamotal naše osudy, byla poslední přestávka trochu delší, a tak jsme požádali současné vedení o zorganizování tohoto odpoledne. Možná už nejsou všichni naši fanoušci mezi námi, ale ty, kterým ještě jména, jako Švec, Hanák, Mansfeld, Rokošný, Grulich, Gereš, Šír, Smola nebo Murgaš, Poles, Vetešník, Tuček něco říkají, se možná rádi přijdou pobavit a zastavit na kus řeči. I když ale někteří budou chybět, protože buď mají jiné povinnosti a nebo jsme je nedokázali sehnat, jako například kapitána tohoto týmu Zdeňka Vlka nebo mělnického patriota a mého mladšího přerovského spoluhráče Tomáše Kupku.

Na co všechno se mohou návštěvníci těšit?
Máme sraz v pátek ve tři na zimáku po potřebné prezentaci.Po seznámení, kdo je kdo, si půjdeme chvíli zatrénovat. V pátek máme povolenou vycházku do Horních Počapel.
V sobotu ve 14,30 nastoupíme ke kýženému utkání a večer bychom chtěli strávit v prostorách zimního stadionu s přáteli, kteří se stejně jako my snažili v té době rozdávat hokejem radost krásnému městu na soutoku našich největších řek, na kterém jsme si mimo jiné užili i té opravdové vojny při stavbě pontonových mostů. V této souvislosti bychom chtěli vyzvat všechny naše přátele, kteří doma mají jakoukoliv písemnou nebo fotografickou vzpomínku, ať ji vezmou s sebou.

Předpokládám ale, že celé exhibiční utkání je pojato především jako legrace a pro pobavení příznivců hokeje?
Samozřejmě. Jestli si Emil Švec dokáže ještě zatáhnout brusle a najde doma ještě hokejku, bude opravdu na co koukat. A když ne, určitě se pobavíte, za to ručíme my i kluci z Old boys Mělník. A panu rozhodčímu bych chtěl vzkázat, že se hraje podle pravidel pro utkání starých pánů, takže když nás bude na ledě šest nebo sedm, není to schválně.