I když trenér Jan Boháček považuje čtvrtý celek dlouhodobé části za těžkého soupeře, tak nebere nic jiného než postup do finále. S týmem hodlá udělat první krok hned v pátek, byť je pro zápas v Černošicích nucen sáhnout do úspěšné sestavy. Horečky totiž nepustí na led kapitána Fialu, další dva zkušené hráče Stinku s Heranem chce trenér pošetřit na domácí odvetu.

„Dva zápasy v řadě v plném tempu jsou přece jen náročné. Libor má navíc nějaký zápas jako trenér starších žáků a Herymu minule doma docházely síly," objasnil s tím, že místa v sestavě zaujmou mladíci s jasno taktikou: „Jedeme Černošice, které hrají takový nepříjemný až vlezlý hokej s dobrým bruslením, rozlítat a rozházet po mantinelu," netají bojovou náladu.

Mělničtí šli shodou okolností také v dlouhodobé části do zápasů s Černošicemi týden po těch s Rakovníkem. Jejich současným přáním je, aby tím veškerá podobnost skončila a výsledky tentokrát vyzněly o poznání lépe. „U nich jsme nastoupili oslabení a prohráli na nájezdy. V Rakovníku kluci zahráli super a pak si doma mysleli, že to půjde samo, což nejde nikdy," připomněl kouč negativní bilanci se soupeřem. „Ty zápasy jsou ale zapomenuty. Teď jsou kluci natěšení, protože semifinále nehrajete každý den. Věřím, že nic nepodceníme a jedeme pro výhru."