Zápas na ledě Slavoje se po dvou odkladech už na třetí pokus odehrál. Hostům jen těsně nevyšel záměr zopakovat tři dny staré první venkovní vítězství v sezoně z Kolína (3:2 nad tamním béčkem). U pivovaru přišli o výhru vyrovnáním soupeře osmnáct vteřin před třetí sirénou. Stav 2:2 (za hosty Vernek a Prejza) pak vydržel i po prodloužení, ve prospěch domácích rozhodly nájezdy.

Podle mělnického trenéra Libora Stinky měl zápas dobrou úroveň. „Je vidět, že se naše výkony zlepšují. První a druhá třetina remízové. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Ve třetí jsme dali tři minuty do konce na 1:2, ale bohužel jsme dostali osmnáct vteřin před koncem vyrovnávací gól,“ popsal utkání. „Je to škoda, ale bod bereme,“ dodal.

Zápisné. Jiří Uhlík ozdobil hned svůj první start za Kralupy vítězným gólem.
Vítězná dohrávka. Kralupy gólem nové posily v závěru přetlačily Kobru

V tabulce má s týmem po dlouhé době už plný počet zápasů. Ten s Poděbrady, který se v původním termínu 18. listopadu rovněž nehrál, byl podle ve čtvrtek zveřejněného zápisu sportovně-technické komise zkontumován výsledkem 5:0 ve prospěch soupeře z Nymburska.

Podle komise Mělničtí i přes doložení potvrzení o nemoci či zranění šesti hráčů disponovali dostatečným počtem dalších, aby utkání odehráli. Vycházela přitom ze sezonního průměru hráčů (18+2) uváděných v zápisech.

Fotbalisté Mladé Boleslavi v dohrávce 17. kola FORTUNA:LIGY remizovali s Karvinou 2:2.
SPORTOVNÍ VÍKEND: Poslední fotbalové zvonění i volejbalové bitvy Středočechů

S rokem 2023 se jeden z finalistů uplynulého ročníku rozloučí v sobotu od 17.30 hodin domácím zápasem s Vlašimí. Rytíři jsou na tom v průběžném pořadí skupiny Jih srovnatelně jako na severu předposlední Mělník. Z třinácti zápasů mají na kontě 15 bodů.