Mělník - Série porážek mělnických hokejistů pokračuje. Ta středeční s HC Klatovy už byla pátou v řadě. S výjimkou utkání v České Lípě, kde Mělničané prohráli až po samostatných nájezdech, byli navíc hokejisté Junioru vždy horším mužstvem.

Poslední porážka (3:5) od průměrných Klatov byla hodně zbytečná. Co více si mohli domácí přát? Dali úvodní gól, v polovině zápasu vedli 3:1, ale stejně to nestačilo.

„Je to pořád stejné. Když jsme vedli dvougólovým rozdílem, myslel jsem, že jsme z nejhoršího venku a že už to nějak dohrajeme. Pak jsme ale po špatném bránění nechali dva hráče soupeře volné před brankou a soupeř snížil a na začátku poslední třetiny jsme dostali gól v oslabení. Soupeř vycítil šanci a my jsme se až do konce zápasu vezli. Diváci moc hokeje neviděli. Byla to spíše taková přetahovaná,“ stručně zhodnotil další nevydařené utkání kouč Petr Brdička.
Junioru citelně chyběli oba zranění hráči – Kalivoda a Vach, kterým patří druhé a třetí místo v hodnocení hráčů po první polovině soutěže.

Navíc se hned v úvodu zranila další opora Jiří Jakeš, který zbytek utkání odehrál se sebezapřením.

„Jirka Jakeš měl potíže s kolenem a utkání dohrál s vypůjčenou ortézou. Bohužel se nepotvrdila zpráva o brzkém návratu Kalivody a vypadá to, že možná nebude k dispozici celý měsíc. Vach už by naopak mohl být během týdne až deseti dnů v pořádku,“ vyčíslil ztráty trenér.

V sobotu čeká mělnický tým poslední utkání náročné série. V netradičním čase od 19 hodin hostí Rokycany.

„V Rokycanech se nám podařilo v úvodním zápase soutěže zvítězit a důležité vítězství nás nakoplo k výborné sérii. Ta se zvrtla až v Kolíně a černá série gradovala v posledních pěti kolech. Vůbec bych se nezlobil, kdyby se historie opakovala, a opět jsme začali hrát náš hokej,“ přeje si Petr Brdička.

Také Západočeši se potýkají se špatnou formou a navíc mají potíže i uvnitř klubu. „Hráči musí dát do zápasu vše, Rokycany jsou hratelným soupeřem a body jsou v současné situaci naší povinností. Uděláme pro to vše. Už jsme zčásti změnili obsah tréninků. Více se zaměřujeme na bruslení a nacvičování jednotlivých akcí včetně přesilovek. Zaměřujeme se i na bránění ve vlastní třetině, kde jsme se nevyvarovali hrubek,“ dodal Brdička.

Jak už bylo avizováno, začne sobotní utkání po krasobruslařských závodech až v 19 hodin.

Mělničtí hokejisté věří, že je diváci v těžkých chvílích nenechají na holičkách a přijdou povzbudit. V první přestávce navíc uvidí duel přípravek, ve druhé proběhne divácká soutěž ve střelbě na branku o ceny.

Jaromír Hejna