„Michal má bohaté úspěchy coby hráč a mnoho zkušeností. Rozvoji a dovednostem se věnuje už několik let na svazové úrovni,“ objasnil sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost, proč padla volba právě na Broše.

Čtyřiačtyřicetiletý mistr světa z roku 2000 a majitel čtyřech českých a dvou finských titulů se vrhl na předávání bohatých zkušeností okamžitě po skončení úspěšné kariéry v roce 2015.

Kromě trénování mládeže a pořádání vlastních kempů si vyzkoušel i práci v kanceláři. Z pozice generálního manažera kralupského klubu se přesunul na dva roky do sportovního managementu na Spartu. V loňské sezoně kromě starších žáků v Neratovicích trénoval tým Univerzity Karlovy v nově vzniklé soutěži vysokoškoláků a působil také jako skills coach v projektu hokejového svazu.

Nyní bude individuální dovednosti pilovat u hráčů Mladé Boleslavi. „Budu se věnovat především juniorům a dorostencům, ale plánuji se zapojit i do tréninků mladších kategorií. A-týmu budu na nějakých dovednostních trénincích k dispozici. Všechno ale samozřejmě budou zaštiťovat hlavní trenéři, v tomhle případě budu k dispozici po domluvě a tak nějak na zavolání,“ přiblížil v rozhovoru pro klubový web Michal Broš.

Nad nabídkou podle svých slov neváhal. „Líbí se mi, jak to tu funguje. Boleslav je malé město, klub dobře spolupracuje se školami a kluci drží pohromadě. Práce tady mi dává smysl, postoje a vize lidí, kteří se pohybují okolo zdejšího hokeje, mi přijde správná. Jsem moc rád, že mi byla dána příležitost, a doufám, že se stanu součástí něčeho velkého,“ nechal se slyšet s tím, že nové práci hodlá věnovat sto procent své energie, zároveň by ale rád dál šířil své poznatky i mezi trenéry mládeže v menších klubech.