Tým, který má svůj domácí azyl na zimním stadionu v Kralupech, sice podle očekávání porazil Lvice 4:1 (2:0, 1:0, 1:1), ale v Berouně se bojovalo nejen na ledě.

„V české ženské hokejové lize je asi zbytečné jezdit na utkání takřka dvě hodiny před jeho zahájením, když pořadatel není ani ochoten ani schopen zajistit takovou primární záležitost, jako je rozbruslení, a to třeba jen deset minut před úvodním bully a třeba i bez úpravy. Pak se do toho ještě vloží hlavní rozhodčí, která ihned po příchodu družstev z kabin na hrací lavice trvá na zahájení utkání,“ konstatoval po zápase Jiří Němec.

Slavia v zápase ne zcela využila svou převahu a ani sedm přesilových her (z toho dvakrát 5 na 3). Naopak v jednom z oslabení ujela Součková a překonala asi nezahřátou gólmanku Matějů, která si připsala pouhých deset zásahů. To domácí Štěpánková byla vytížená téměř pětkrát tolik. Na kobylku se jí dostala Studentová, která zaznamenala hattrick. Poslední úspěch hostí přidala Fialová.

Po sobotním zájezdu na utkání evropské ligy do Budapešti se Slávistky představí v Kralupech v neděli od 16 hodin proti Kladnu, kterému má co vracet.