Neratovický zimák jako jediný ze tří na okrese disponuje pouze místy na stání, na ty ale po zpřísnění opatření ministerstva zdravotnictví v boji s koronavirem nesmí od pátku v rámci akce konané ve vnitřních prostorách víc než deset návštěvníků.

Vedení klubu HC Buldoci podle sdělení svého šéfa Martina Chabady vymýšlí způsob, jak narychlo zajistit místa na sezení, a na utkání tak umožnit divákům přístup. „Bude nás to stát nějaké úsilí s vymezením sektorů a míst pro sezení, ale vstup umožníme,“ ujistil.

Český hokej byl opatřením zaskočen, jeho vedení ale žádné centrální pokyny vydávat nebude. „Je na každém klubu, aby si vyřešil, zda na stadion pustí lidi, nebo ne,“ řekl Deníku mluvčí svazu Zdeněk Zikmund. „Dispozice hal jsou tak rozdílné, že není možné doporučit něco konkrétnějšího,“ dodal.

Zatímco kluby z větších měst jsou (zatím) v klidu, protože mají tribuny k sezení, menší celky z nižších soutěží jsou postaveny před dilema. Udělat narychlo místa pro fanoušky, nebo tribuny zavřít.

„Postup je daný, na tom se nic nemění. Každý klub se musí spojit s místní hygienickou stanicí, s níž se dohodne na dalších krocích,“ vzkázal Zikmund.

Na úplně všech stadionech je pak povinností diváků chránit si dýchací cesty rouškou.

A z jaké nabídky mohou hokejoví příznivci na Mělnicku vybírat?

Mělník bude v sobotu od 17:30 hodin potvrzovat dva body z venkovního ledu proti Rakovníku, který první kolo krajské ligy vynechal kvůli karanténě.

Co napravovat mají před zraky svých fanoušků v Kralupech. Odčinit nečekaný kolaps v utkání s Velkými Popovicemi (3:8) mohou proti Královu Dvoru, který na úvod prohrál s Juniorem 5:6 v prodloužení. „Musíme se soustředit sami na sebe, zlepšit se a pak už na soupeři nezáleží,“ neřešil příštího soka trenér Dušan Sikela. Úvodní buly padne v 18:15 hodin.

O patnáct minut později se rozjede letošní domácí mistrovská sezona také Neratovickým. Po zahřívací výhře 7:2 na ledě letňanského béčka si Buldoci brousí tesáky na druhého z pražských nováčků nejnižší středočeské soutěže – SK Žižkov.