Hokejisté HC Junior se včerana táborském ledě pustil do nadstavbové části druhé ligy sudá – lichá. Mělničané se utkají dvoukolově se šesti soupeři, čekají je nelehké boje o body do závěrečné druholigové tabulky o letošní účast ve vyřazovacích bojích play off.
A co čeká hokejové fanoušky od soutoku ve druhé části soutěže? Rozhodně kvalitní týmy a neokoukaní soupeři druholigové skupiny Střed.

HC Chrudim (2.)
Pokud se týká hráčů s extraligovými zkušenostmi je Chrudim nejnabitějším týmem druhé ligy, který se netají chutí bojovat o postup do první ligy. A to v čele s novým trenérem Martinem Hostákem, který nahradil Ladislava Lubinu, a hráči Davidem Pospíšilem a Markem Zadinou.

HC Milevsko (4.)
Hlavním trenérem je Rudolf Suchánek. Jedenatřicátou sezonou patří klub k tradičním účastníkům ligových soutěží (14 sezon v první lize, 17 ve druhé).

HC Tábor (6.)
Půldruhého roku starý dvojzápas Mělníka s Táborem měl ryze přípravný charakter, takže dvě vítězství HC Junior (4:0 a 6:3) nevypovídají o síle soupeřů vůbec nic.

HHK Velké Meziříčí (8.)
Na soupisce figurují někteří hráči, kteří neuspěli v Havlíčkově Brodě, takže to nejsou žádní druholigoví zelenáči. Předloni postoupilo Velké Meziříčí do druhé ligy společně s Mělníkem a hrálo poté v moravské skupině. Letos poprvé ve skupině Střed. V bezmála dva roky staré baráži Mělničtí oba vzájemné zápasy prohráli (3:5 a 5:6).

HC Benešov (10.)
S Mělníkem starý známý. V loňské premiérové sezoně ve druhé lize Západ se Mělničtí s Benešovem dlouho přetahovali o play off. Nakonec obsadil osmé místo tým od Konopiště. Lepší vzájemnou bilanci však nasbíral HC Junior – dvě výhry (5:2 a 5:3), jednu remízu (3:3) a jednu porážku (4:6).

KLH Jindřichův Hradec (12.)
Relativně nejslabší soupeř druhé části hrál ještě před dvěma roky první ligu. V letošní sezoně se ale Jihočeši vůbec nechytili. Z dvaadvaceti zápasů vyhráli pouze čtyřikrát.