Diskutující na facebooku u článku deníku Sport okamžitě pobaveně reagovali:
„Mělník – postrach extraligy!“
„Brutální útok na naše město.“
„To si Mělník nenechá líbit.“

Růžičkova slova rychle zaznamenala také kabina mělnického Junioru. „Je příjemné, že pan Růžička má povědomí o Mělníku. Když se tu hrála DZ liga, byl tu několikrát. Jezdil se dívat na hráče,“ reagoval kouč Jan Boháček s odkazem na už poněkud zaprášenější historii. Proč po extraligovém utkání přišel na přetřes právě Mělník, se může jen domnívat. „Jeden z trenérů Chomutova je z Mělníka, tak možná proto. Každopádně to bylo myšleno ironicky. S naší formou to nemá nic společného. Rozhodně se trefoval do vlastních řad,“ je si jistý Boháček, jehož tým má fazonu, jakou mohou Piráti jen závidět.

Zatímco Mělník ztratil body pouze ve třech z třinácti zápasů a naposledy před více než měsícem, Piráti vyhráli z posledních devatenácti zápasů pouhé tři, z toho dvakrát v prodloužení. Po 28 kolech spadli na dvanáctou příčku, což není pro loňského semifinalistu soutěže ani trochu lichotivé postavení.

Do pocitů trenéra, jehož týmu se totálně nedaří, se Boháček dokáže vcítit. Jako hráč má na nejvyšší úrovni přece jen také dost za sebou. „Tu náladu si dovedu představit. Zvlášť, když se v situaci, aby hrál na chvostu, tolikrát neocitnul, možná poprvé. Ale má zkušenosti, aby to pozvedl,“ povzbuzuje Boháček na dálku bývalého kouče reprezentace.

UKAŽTE SE NA LEDĚ

A co by říkal na vzájemné utkání, ke kterému – v reprezentační pauze a kvůli zaměstnání hráčů raději ve večerních hodinách – vtipně vyzývá HC Junior na svém facebookovém profilu? „Myslím, že to není příliš reálné. Mezi námi je rozdíl několika soutěží. Kluci v extralize trénují každý den. I když se jim teď nedaří, kvalita bude jinde,“ uvědomuje si Boháček navzdory vlastnímu přesvědčení, že jeho tým má na druhou ligu. A také navzdory pohodě, jakou už několikátým rokem předvádí v krajské lize. „Daří se nám bavit hokejem sebe a fanoušky. To je v krajském přeboru to nejdůležitější,“ uzavírá někdejší obránce pražské Sparty či Kladna.