Po třech letech nepřetržitého provozu zmizel na ploše led a začala plánovaná údržba jeho ledového srdce. Vynucená odstávka s sebou ale přinesla i další proměny, které uvítá každá příznivec místního hokeje.

Hráči se dočkají nových trestných lavic a kabin. Přibudou i nové podlahy v prostoru střídaček. Tím se klub zbaví klasických potíží ohledně přístupnosti. To ocení i návštěvníci veřejného bruslení.

POŘÁDNÝ ÚKLID

Mantinely společně s ochranným sklem už dnes svítí čistotou. Zmizel nepořádek ze zákoutí stadionu, sociální zařízení v kabinách prošlo důkladnou hygienickou očistou. Fanoušek jistě ocení také natřené podlahy tribun, schodišť a zábradlí.

Mimo prací na zakázku si Buldoci vše odpracovali sami. Ruku k dílu přiložili nejen samotní členové klubu, ale zejména rodiče mladých hráčů, jejichž ratolesti byly prozatím na přípravném táboře.

V posledním květnovém víkendu a v první červnové sobotě se na stadionu postupně sešlo okolo padesátky dobrovolníků, kteří oslavili den dětí v pracovním oděvu.

„Vedení klubu děkuje všem, kteří se na pracích podíleli. Byli jste opravdu skvělí a výrazně jste se podíleli na vylepšení vzhledu našeho stadionu," vzkázal klub dobrovolníkům. Květnem ale práce v Neratovicích nekončí. Jednou z největších venkovních změn je oprava parkoviště před stadionem, který zanedlouho dodá celému zimnímu stadionu „profesionálnější" ráz.

Od 11. června by měla být ledová plocha připravena opět k plnému provozu, seniorské mužstvo svou přípravu na nový ročník brzy zahájí i na ledě.

Zápasy klubu bude v ligovém ročníku provázet nová světelná tabule.

Do samotného startu sezony zbývá ještě dost času. A-tým přípravu už zahájil, vedení také nespí.

Hokej v Neratovicích zkrátka žije. Snad i během mistrovských zápasů ukáže, že není do počtu.