„Po loňském třetím místě se nám tato sezona hodnotí daleko lépe. Už postup do finále byl úspěch. Favoritem na titul byl soupeř (AB Neratovice), který si na vítěznou trofej brousí zuby už několik let. Opět jsme ale dokázali, že umíme hrát jako tým, a našimi bojovnými výkony si vítězství zasloužili," říká Luboš Střížek, jedna z opor týmu.

Můžete přiblížit pouť letošním play-off?
V prvním zápase semifinále jsme se střelecky hodně trápili, nedařilo se nám překonat výborného gólmana a Kostelec nám byl vyrovnaným soupeřem. V závěru jsme však dvěma góly otočili skóre na naši stranu a zajistili jsme si první body výhrou 3:2. Druhý zápas byl spíš jen o tom, jakým rozdílem zvítězíme. Rozhádaný soupeř to neunesl, sám se zbytečnými vyloučeními oslaboval, a nám tím zjednodušil cestu do finále.

Tam se probojoval také váš věčný soupeř a městský rival AB Neratovice.
V prvním zápase jsme opět promarnili spoustu šancí a našimi zbytečnými chybami v přesilovkách jsme soupeři darovali laciné góly. Nakonec jsme se rozešli smírně 3:3. Rozhodl tedy druhý zápas, kde jsme dali tři góly hned v první třetině a pak si pečlivou obranou náskok jen ohlídali. Ač měl ve třetí třetině soupeř velké šance, tak nepřekonal našeho skvělého gólmana a vyhráli jsme 4:1.

Kdo patřil mezi vaše hlavní opory a tahouny?
I přesto, že skoro půl sezony chyběl, tak je nepostradatelnou oporou naší obrany Ondra Šimek a hlavním útočným tahounem Marek Hrdina. Bez těchto hráčů je náš výkon poloviční, což bylo vidět i v průběhu sezony, kdy nám chyběli, a nedařilo se.

Co rozhodlo o tom, že jste nakonec byli nejlepší?
Opět rozhodla naše týmová hra a práce celého mančaftu před individualitami z týmu AB. V tom je naše největší síla.

Opět nezvítězil tým, který vyhrál dlouhodobou část. Je to nějaké pravidlo? Čím si to vysvětlujete?
To je spíš shoda náhod. Protože se každé kolo play-off hraje pouze na dva zápasy o jednom víkendu, tak rozhoduje aktuální forma a rozpoložení v týmu. Je to úplně něco jiného než dlouhodobá část sezony.

Loňský vítěz Avia uhrál v sezoně jen sedm bodů. Jak to?
Těžko říct proč, ale do spousty zápasů nastoupilo jen torzo týmu s šesti sedmi hráči do pole, a to se těžko vyhrává. Několik zápasů dokonce prohráli kontumačně, protože se nesešli vůbec.

Jak letošní ročník z pohledu jeho úrovně hodnotíte vy?
Co se týká celkové úrovně soutěže, tak si myslím, že propadl pouze loňský vítěz, ale ostatní si drží svoje výkony v rámci možností a hlavně věku.

Vyrazíte opět na nějaké republikové mistrovství, nebo teď hokejky odložíte až do příští sezony RHML?
Letos sezona skončila poměrně brzy a turnaj v Nymburku se hraje až na konci dubna, a to je moc velká pauza. Pro letošek jsme cíl splnili, vyhráli po dvou letech zase titul a do září si dáváme zasloužené volno.

Chystáte ve vašem týmu nějaké změny?
Nic zásadního se nestalo a pravděpodobně ani nestane. Posledních několik let hrajeme ve stále stejném složení s výjimkou několika drobných změn, a tak by to mělo zůstat i nadále. Jádro týmu zůstává a možná se do nové sezony objeví někteří staronoví hráči.