Rakovník přijel jako jeden z nejlepších celků, který bojuje o první místo. Buldoci se ale kvality svého soka nezalekli a od prvních minut byli soupeři více než vyrovnaným protivníkem. V prvních dvou šancích se objevil domácí forward Macek, gólman Pospíšil na střely vyzrál. Na druhé straně vychytal Petráčka bezchybným zákrokem Pavel Kresta, a tak si znovu slušně zaplněná neratovická aréna musela počkat na první trefu až do dvanácté minuty – k radosti domácích fanoušků ji obstaral při vlastním oslabení Lukáš Pokora. 

Rakovník chtěl na gól co nejrychleji odpovědět, narážel však na defenzivu Buldoků a na spolehlivého Krestu, který se za puky vrhal doslova po hlavě. I díky němu si odnesly Neratovice do druhé třetiny náskok 1:0.

Prostřední dvacetiminutovka začala pro domácí parádně, puk si po teči Vočadla našel cestu mezi Pospíšilovými betony a zaplul až do branky. Poté na sebe znovu upozornil Kresta, jenž senzačně ve skluzu vychytal Grilla. Přesto zanedlouho o čistý štít přišel, střela Větrovce vymetla roh neratovické branky. Kontaktní gól hosty probudil a Buldoky v tu chvíli zachránil hvizd oznamující druhou pauzu.

Závěrečná fáze zápasu nabídla nejvíce branek. Nejprve rozjásal tribuny třetím gólem Prejza, kterému stačilo po přihrávce Vočadla šikovně nastavit hůl. De facto hned po následujícím vhazování snížil ze samostatného úniku Grill a zápasová situace byla téměř ihned totožná. Chabadovcům se ovšem znovu podařilo odskočit na rozdíl dvou tref – krásnou individuální akcí se blýskl Mareček, když „vykoupal“ Pospíšila a poslal puk do odkryté branky.

VYROVNÁNÍ BYLO BLÍZKO

Do konce zápasu zbývalo třináct minut a i na čtvrtý gól našel Rakovník odpověď – hosté dotlačili touš po závaru až za čáru. Poté měl obrovskou příležitost na vyrovnání Filip Ságner, Krestovi pomohla v dalším samostatném úniku tyč. 

Sedm minut před poslední sirénou udeřily Neratovice se štěstím popáté a tato trefa byla nakonec trefou poslední, Rakovník už se na další branku nezmohl.

„Přestože byl Rakovník lepší, ukázala se naše bojovnost a srdíčko, to bylo největší plus na celém utkání. Kromě toho – hrát před takovými fanoušky je prostě paráda,“ zhodnotil utkání Tomáš Rak, který zároveň popsal, jak mu sedí kapitánské céčko, jenž na dresu nosí při absenci zraněného Václava Peka: „Je pravda, že se snažím kluky víc nabudit, nestarám se jen o sebe. Venca je ale určitě lepší kapitán, bohužel musíme bojovat bez něj.“

ROZHODNE AŽ KONEC

Krajskou ligu čeká o nadcházejícím víkendu poslední kolo základní části, ve kterém se rozhodne, kdo půjde do nechtěné baráže. Buldoci stále vyhráno nemají.

„Začátek sezony nás hodně mrzí, teď už mohlo být hotovo. Rozhodují body a bohužel se skupiny nesčítají, takže v tom jsme stále namočení. Musíme hrát stále stejně a doufat,“ kalkuluje neratovický trenér Martin Chabada.

Buldoci Neratovice – HC Rakovník 5:3 (1:0, 1:1, 3:2). Branky a nahrávky: 12. Pokora (Rak), 22. Vočadlo (Prejza), 41. Prejza (Vočadlo), 43. Mareček, 53. Litomyský (Rak, Prejza) – 37. Větrovec, 41. Grill (Mikeš, Petráček), 47. Okegawa.

Neratovice: Kresta (Vašíček) – Mrázek, Liška, Pšanský, Litomyský, Pařík, Horevaj, Vočadlo, Pokora, Štukheil, Mareček, Prejza, Rak, Macek, Suchan.