Mělník - Hokejisté Mělníka šli do utkání s Vlky poprvé v roli mírného favorita, ani to ovšem nestačilo. Posedmé během tří sezon odešli ze vzájemného duelu poraženi (0:4). Navíc v letošní sezoně poprvé vyšli střelecky naprázdno.

Jablonečtí byli rychlejší a bojovnější, domácím nevycházelo nic. V úvodní třetině diváci mnoho hezkého hokeje neviděli. Tutovku zazdil hostující Šejnoha, který v samostatném nájezdu nepřekonal Vokurku. O minutu později to už ale bylo jinak. Před domácí brankou chyboval Boháček a pro Bacovského nebylo problémem ležícího domácího gólmana přehodit. Domácí brankáře Hanouska, který v úvodu sezony v Mělníku hostoval, za celých dvacet minut prakticky neohrozili a přišel další trest. Chvilku před první sirénou se dostal po další chybě k brejku Měrtl a zkušeně poslal puk pod víko – 0:2.

Oboustranně chaotický úvod druhé třetiny byl ve znamení šancí na obou stranách, ale střelci tentokrát neuspěli. Hosté měli obrovskou šanci v 35. minutě, kdy dva jejich hráči jeli v oslabení sami na Vokurku, ale svou akci překombinovali a domácí gólman si připsal další úspěšný zákrok.

„Padla na nás nějaká deka. Táhne se to už od utkání s Kolínem. Nejhorší je, že nemáme na kom stavět, nikdo herně nevyčnívá,“ lamentoval ve druhé přestávce domácí kouč Petr Brdička.

V úvodu třetí části hráli hosté téměř dvě minuty pět na tři. Přesilovku zahráli velice dobře a Kapička dorážel puk do odkryté branky. Vlci se pak soustředili na obranu a udržení náskoku, což jim domácí svou pasivitou značně usnadnili. Z obrany ale vyráželi hosté k rychlým brejkům a po jednom z nich trefil šibenici Měrtl. Mělničtí se snažili v závěru o vstřelení alespoň čestného úspěchu, ale ani to se jim nepodařilo. V utkání podali nejhorší výkon sezony.

Mělník – Jablonec 0:4
Branky:
20. a 47. Měrtl, 14. Bacovský, 44. Kapička. Rozhodčí: Pražák. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 400. Třetiny: 0:2, 0:0, 0:2. HC Junior: Vokurka – Krejčí (21. Cafourek), Ton, Boháček, Vrzal, Kašák, Klaban – M. Kala, R. Kala, Tondr (21. Pekárek) – Chamrád, Jakeš, Ambroz – Freisler (21. Tondr), David, Příhoda. (Sladký, Plichta).

Jaromír Hejna