Mělničtí nasázeli už v první třetině tři branky a bylo jasné, že pro domácí nebude snadné zápas otočit. To se potvrdilo. Ve druhé části sice snížil Svoboda, pak ale hosté navýšili své vedení a o vítězi nebylo pochyb. „Myslím, že nám nechybí hokejovost, ale větší nasazení a touha po výhře. Bez toho se nedá hrát," uvedl po utkání předseda poděbradského klubu Petr Fiala.

„Nebylo to až tak jednoznačné," řekl trenér hostí Jan Boháček. Tomu se ale podle jeho vlastních slov i v tomto utkání osvědčilo nasazení některých mladíků z juniorky, kterými se snaží průběžně po celou sezonu okořenit sestavu tvořenou už tak téměř samými odchovanci. V Poděbradech to byli Heran junior, Chvátal a Novotný.

O polovinu z gólů se ovšem postaral šestatřicetiletý mazák Martin Příhoda, který se tak před Verneka znovu prostřílel do čela oddílové tabulky střelců. „V posledních zápasech se mu nedařilo, ale tentokrát se rozstřílel a konečně se trefil také Kráťa," zmínil kouč. „Máme dvě silné pětky. Z mého pohledu mužstvo funguje. I když Poděbrady kousaly a nechtěly se vzdát, potvrdilo se, že kvalita byla na naší straně," nepochyboval.

Přestože do konce dlouhodobé části soutěže zbývá už jen pět kol a na mělnické mužstvo je vzhledem k jeho průběžné vedoucí příčce upřena velká pozornost, Jana Boháčka nechává blížící se play-off ještě zcela klidným: „Až přijde, tak přijde. Jsme připraveni, takže po této stránce to pro nás nebude nic zvláštního. Celou sezonu máme silný tým a daří se nám, ať nastoupí kdokoli. Pro kluky to každopádně bude vyvrcholení sezony, na které není problém se motivovat."

Jediné, co mělnického trenéra mrzí hlavně kvůli fanouškům, je systém vyřazovací části, ve které by v případě nerozhodného stavu po druhém utkání viděl mnohem raději než rozhodnutí v samostatných nájezdech třetí zápas na domácím ledě. „Je to podivný způsob. Ta výhoda domácího prostředí v zápase navíc zmizela. Hlavně vůči fanouškům, kterých chodí hodně a chtějí si to užít, je to špatně a jsou ochuzeni," neskrývá v tomto směru rozčarování bývalý extraligový obránce.

Poděbrady – Jun. Mělník 2:6
Třetiny: 1:3, 1:2, 0:1.
Branky: 15. Löffelmann (Kubát), 23. Svoboda (Malý) – 12. Příhoda (Havel), 14. Kratochvíl (Prejza, Krejsa), 19. Havel, 25. Příhoda (Havel), 27. Příhoda (Novotný), 45. Kašák (Krejsa).
Mělník: Vokurka – T. Fiala, Novák, Krejsa, Prejza, Pokorný, Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Nesládek, Novotný, Heran ml.