Více než 700 zápasů v nejvyšší tuzemské soutěži, extraligový šampion z roku 2008 se Slavii… Jakub Sklenář je s touto vizitkou jasně nejzkušenějším z kvarteta. Šestatřicetiletý útočník strávil uplynulou sezonu v druholigových Letňanech, s nimiž v play-off nestačil až na svého někdejšího zaměstnavatele z Chomutova. O sezonu dříve ještě vypomáhal Kolínu ve druhé nejvyšší soutěži. Dostal se tam z partnerského Hradce Králové, kde zakončil o rok dříve svou bohatou extraligovou kariéru.

Od zkušeností někdejšího mládežnického reprezentanta si v Kralupech slibují zvýšení produktivity a vedení na ledě i v kabině. „Potřebovali jsme do útoku zkušeného lídra. Slibujeme si od něj, že nám pomůže s produktivitou a také určitý leadership. Je to vítězný tip a věříme, že v té kabině bude znát," prohlásil trenér a zároveň sportovní manažer David Švagrovský.

Z tábora konkurenčních Letců přicházejí i další dva hráči. Čtyřiadvacetiletý centr Dominik Arnošt v Kralupech okusí druhou ligu poprvé mimo Prahu. I přes svůj mladý věk byl odchovanec Sparty dokonce kapitánem letňanského týmu. Kouč Švagrovský jej považuje za nadstandardního hráče pro druhou ligu. Potvrdil to ostatně i svými deseti body v sedmi zápasech uplynulého play-off. „Hodně nepříjemný tvořivý centr, který je velice silný na obou koncích hřiště."

Jednadvacetiletý obránce Dominik Němeček hokejově vyrůstal ve Slavii, za kterou okusil dokonce Chance ligu. V předminulé sezoně, své první mezi dospělými, pak přešel do tábora Letců. Podle Švagrovského Dominik udělal za poslední rok obrovský progres. „Vypracoval se v jednoho z top obránců. Myslím si, že má velký potenciál a půjde ještě nahoru. Dobře bruslí, dobře čte hru, nebojí se hrát s pukem a věřím, že nám pomůže v těžších momentech zápasů," slibuje si.

Letňany v minulosti opakovaně prošel i dvaadvacetiletý obránce Jan Zedek. Sezonu 2019-20 pak strávil v extraligové juniorce Kralup. Po čtyřech letech se na stejný led vrací zocelený o působení v jihlavské juniorské akademii, v Letňanech, Příbrami a Děčíně. Právě na severu Čech nastupoval v minulé sezoně pod trenérem Švagrovským.

„Honza je poctivý a extrémně pracovitý kluk, který v poslední sezoně v Děčíně dostal hodně prostoru, a ten zúročil. Na svůj věk velice vyzrálý obránce, který se nebojí podpořit útok," charakterizoval zadáka, který se v uplynulé sezoně blýskl hned deseti nastřílenými góly.

V klubu s vydrou ve znaku naopak nebudou pokračovat útočníci Adam Kellerstein s Michalem Bezouškou a obránce Martin Kehar. Už v závěru nováčkovské sezony ohlásili svůj konec také Pavel Husarik a David Chládek.