Bez optimismu a víry ve vítězný reparát za loňský finalový nezdar nezůstává trenér HC Junior Mělník, jehož tým na cestě do finále dvakrát porazil Rakovník i Černošice. „Utkání ve Velkých Popovicích bereme jako všechna jiná. Vyhráli jsme základní část, minimálně první čtyři týmy byly vyrovnané a vyrovnaný boj čekáme i ve Velkých Popovicích. Jsme si vědomi, že se Velké Popovice hodně zlepšily, po jednoznačném vítězství doma 7:1 jsme u nich prohrály. Bylo znát, že mladí hráči se do týmu zapracovali. Ale i my jsme dávali více hráčům příležitosti a v závěru sezony se nám to začalo vracet. Když nám někdo vypadl ze hry, nebyl problém ho nahradit někým jiným," vysvětlil trenér Jan Boháček.

Ten má ve svém týmu plejera Tomáše Havla. Má obrovskou formu a chuť útočit, v posledních třech zápasech vždy dosáhl hattricku. „Je to super hráč, kterému hodně rozdává kotouče Příhoda a on pak dokáže i rozhodnout zápas. Ale je třeba pochválit celou pětku, která předvádí skvělé výkony. Teď budě záležet, jak se poperou s obranou Popovic."

Hokejisté Mělníka se mohou spolehnout také na diváky, které dopraví do Popovic speciální autobus. „Fanoušci v Mělníku jsou dlouhodobě skvělí. Pamatuji doby, kdy bylo i vyprodáno. Na loňské finále přišlo přes tisíc diváků a pokračuje to i letos. Ve Velkých Popovicích pro nás budou velkou podporou," je přesvědčený trenér Boháček.

Popovice by do baráže nešly

O Mělníku se hovoří, že je zřejmě jediným abonentem na případnou vyšší soutěž. Ostatní oddíly přiznávaly, že o případnou druhou ligu nemají zájem. „Samozřejmě, že bychom rádi postoupili, ale to je spíš otázka na vedení klubu. Vyšší soutěž vyžaduje finanční zajištění, a to momentálně nemáme. Určitě ale chceme soutěž vyhrát, to je priorita, a zahrát si i baráž. Potom bychom přemýšleli o našem případném postupu. Starosta sice přislíbil, že pokud by se postoupilo, tak by se nějaké prostředky mohly uvolnit. Také by se muselo dobře promyslet, zda současný kádr by na druhou ligu měl. Přeci jen postoupit a prohrávat, to by asi nebyla taková radost z hokeje, jako když v krajské lize vyhráváme a hrajeme o titul," dodal mělnický kouč.

Už potřetí v posledních pěti letech se ocitly ve finále Velké Popovice, které především ve druhé polovině soutěže a v dosavadních zápasech play off předváděly stále lepší výkony. „Do kádru jsme zařadili sedm hráčů, kteří loni působili ještě v juniorce. Bylo to hodně a chvíli jim trvalo, než si na soutěž zvykli. Ale vydrželi jsme. Mladí hráči se ostříleli a mužstvo začalo vyhrávat. Byl to dobrý tah na mládí," pochvaluje si trenér Velkých Popovic Karel Holý, jehož svěřenci v prvním utkání základní části sice prohráli v Mělníku vysoko 1:7, ale doma dokázali soupeře 4:2 porazit. „To už se začala projevovat sehranost mladých hokejistů s mužstvem," připomněl Holý.

Finále play off obstarají týmy, které si toto klání určitě zasloužily. Mělník v základní části skončil první, Velké Popovice druhé. „Na finále se těšíme, chceme celou soutěž vyhrát. Jiné je to s postupem. O vyšší soutěž nemáme zájem a v případě úspěchu nechceme hrát ani kvalifikaci," přiznal kouč Velkých Popovic. Trenér Karel Holý se ale potýká s velkou marodkou, v prvním utkání mu proti Mělníku bude chybět sedm hráčů základního kádru. „Naštěstí s tím nemáme velký problém. Naše juniorka hraje první ligu, a tak mužstvo můžeme vhodně doplňovat o tyto hráče. Takže i přes tyto problémy máme na to, abychom titul uhráli. Podstatné je, že všichni věříme, že Mělník doma porazíme," dodal na závěr kouč Velkých Popovic Karel Holý.

Odveta se hraje v sobotu od 17.30 hodin na soutoku.