Pro oba sobotní soupeře byl tento zápas jedním z nejdůležitějších soubojů o body do tabulky v tomto měsíci. Řisutští už nutně potřebovali bodovat, aby se odlepili z posledního místa tabulky západní skupiny, Kralupy potřebovaly uspět s vidinou blížícího se těžkého zápasového programu s ligovými favority. Od úvodního vhazování tak mohly kralupské ochozy vidět urputný emocemi nabitý souboj, ve kterém si ani jeden soupeř nedaroval nic zadarmo.

Hokejově však měly v zápase navrch domácí Kralupy. Vydry podnikaly nájezd za nájezdem na branku gólmana Zeithamla, ten však do Kralup přijel i s celou řisutskou obranou velice dobře připravený. Úvodní třetina tak skončila bez gólu.

První gólový zápis přinesla až 32. minuta zápasu, kdy se z brejku prosadil řisutský 514 extraligovými (včetně baráže) a 293 prvoligovými zápasy ověnčený veterán Vítězslav Bílek. Na zkušeného útočníka pak v přesilové hře navázal domácí Kryštof Hrala, jenž šikovně tečoval nahození obránce Martina Davida a za vyrovnaného stavu se tak šlo i do závěrečné dvacetiminutovky.

Tam pokračoval zmar v zakončení domácích hokejistů a ke slovu se tak opět dostali buldoci, kteří tentokrát třemi góly během 189 sekund přehoupli zápas jasně na svou stranu. Trefili se Petr Janeček a dvakrát Petr Patyk, jehož druhý zářez byl nakonec tím vítězným.

Kralupští se nevzdali a přidali na tlaku, ale hosté jejich útočné nájezdy zdatně odrážely. Po horní tyčce nastřelené Josefem Zajícem se nicméně přeci jen konečně prosadil domácí Michal Bezouška, který v 56. minutě v přesilové hře pohotovou střelou vymetl pavučiny z levého rohu Zeithamlovy brány. Na obrat už ale bylo pozdě. O pavučiny ve druhém rohu se sice ještě 37 sekund před koncem postaral Václav Zídek, na srovnání už se ale domácí nezmohli a Řisuty z Kralup odjely s vybojovaným plným počtem bodů.

Sestřih utkání a ohlasy z domácí kabiny:

| Video: Youtube

„Je to pro nás ztráta bodů,“ komentoval výsledek po utkání asistent trenéra Jan Boháček. „Řisuty jsou tým, který je pod námi a měli bychom s nimi bodovat. Nezvládli jsme ale jejich brejkové situace, pětkrát, šestkrát nám za celý zápas ujely a z toho daly tři góly. My jsme šancí měli hodně, kluci bojovali, chtěli, ale štěstěna se od nás zatím odklání.“

Další domácí zápas uvidí Kralupy ve středu 11. října od 18:30 proti Hronovu.

HK Kralupy n. v. - HC Řisuty 3:4 (0:0, 1:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 35. Hrala (David), 56. Bezouška (Šilhavý, Hampl), 60. Zídek (Zajíc) – 32. Bílek (Janeček, Patyk), 43. Janeček (Zich, Patyk), 43. Patyk (Bílek, Zich), 46. Patyk (Bílek, Janeček)