Vytyčený cíl se v úvodu utkání však ukázal jako ne tak snadno splnitelný, jak se s ohledem na soupeřovo postavení v tabulce mohlo na první pohled zdát. Hronovští se dvěma rychlými góly z holí Babruseva se Štrombachem ujali již po 4 minutách hry dvougólového vedení, které navíc po Hamplově snížení svému týmu v 6. minutě hned nazpět vrátil Petr Przybyla. Vše v tu chvíli nasvědčovalo tomu, že v zápase o góly rozhodně nebude nouze.

 Ty poté naštěstí pro domácí začaly padat i na druhé straně hřiště, když nejprve v 10. minutě svou premiérovou brankou za kralupský A-tým snížil Josef Broš, načež po zakončení Husarikovy individuální akce vyrovnal Kryštof Hrala.

Nenápadný hrdina baráže Adam Brízigala dostal za čtyři zápasy jen dva góly. I Jaromír Jágr mu poděkoval od srdce
Jágr naznačil, že by mohl brzy nastoupit za Kladno, rozehrát se chce ve Slavii

Jakmile následně v další dvacetiminutovce využíval Václav Zídek přesilovou hru po Ledererově podrážení, měli Kralupští zápas plně ve svých rukou a vše nasvědčovalo tomu, že již utkání zvládnou. „Ukázali jsme, že jsme mnohem lepší tým ve hře 5 na 5 a po tomto gólu už jsem byl přesvědčený o tom, že to vyhrajem,“ hodnotil průběh zápasu Václav Zídek, který v utkání zaznamenal celkem 5 bodů (2+3).

Hronovští pak na začátku třetí třetiny sice srovnali šťastnou tečovanou střelou na 4:4, ovšem jen 50 sekund na to odpověděl jednadvacetiletý, do loňské sezóny ještě zadák někdejšího kralupského rivala z Mělníka, Kryštof Kapoun, který tak svou premiérovou brankou za A-tým Kralup rozhodl o vítězství. „Jsem moc rád, Venca Zídek mě tam hezky našel a pak už to bylo jen o štěstí, že to tam padlo,“ komentoval svou premiérovou a zároveň vítěznou trefu mladý obránce, jemuž spoluhráči nezapomněli zajistit gólový puk na památku. „Hned si ho vystavím někde na poličce,“ dodal s úsměvem.

Zbytek zápasu už pak patřil jed domácímu týmu. První gól sezóny ve 46. minutě doklepal ve skrumáži na hronovském brankovišti obránce Jakub Kučera, načež pečetil skóre na konečných 7:4 Václav Zídek.

Sestřih utkání a ohlasy z domácí kabiny:

Zdroj: Youtube

„Vstup do zápasu jsme měli úplně tragický,“ hodnotil zápas trenér Martin Příhoda. „Za stavu 1:3 jsme se ale vrátili na 3:3, kluci začali plnit perfektně pokyny, začali perfektně bruslit, byli důrazní, byli důrazní kolem brány, za mě super výkon a 7:4 úžasný výsledek, kdy kluci do toho dali dneska v těžkou středu po práci maximum a my jim děkujeme.“

Na tříbodové vítězství s Hronovem se budou snažit Kralupy navázat v sobotu na ledě jednoho favoritů soutěže Tábora, a jednoduchá mise je nečeká ani o týden později v dalším domácím utkání, v němž v sobotních 18 hodin přivítají silný Chomutov.