„Přijeli jsme pro tři body, ty si odvážíme, takže s výsledkem panuje spokojenost. S předvedeným výkonem je to už horší. Začali jsme výborně, jenže s přibývajícím časem jsme se bohužel přizpůsobili tempu soupeře, nehráli svoji hru a teprve ve třetí části jsme se k ní zase vrátili. Pak už to bylo jednoznačné a utkání jsme dotáhli k zaslouženému vítězství,“ poznamenal bývalý reprezentant Hosták.

Výkonu na „půl plynu“ v podání soupeře si všiml i Hostákův protějšek Petr Brdička. Zápas však hosté podle něj kontrovali od začátku až do konce. „První dvě třetiny jsme se soupeřem drželi přijatelný výsledek, v té třetí jsme udělali několik zbytečných chyb, kterých hosté využili ke vstřelení dalších branek. Naši hráči bojovali, ale to v takových zápasech nestačí. Hokejovost byla na straně soupeře,“ uznal kouč, kterému zápas podle jeho slov alespoň poodhalil, jak který hráč na tom hokejově skutečně je.

Hostující trápení v prvních dvou třetinách přiznal i Michal Klejna, který si v Mělníku odbyl svou premiéru ve východočeském dresu. „Po našem úvodním náporu jsme přestali bruslit, pustili soupeře ke hře, a to se opakovalo i ve střední části. Až teprve v závěrečné třetině jsme utkání zlomili. Pak už jsme byli jasně lepší a zápas bezpečně dohráli do konce,“ hodnotil hráč, který posílil chrudimský tým na střídavý start z Pardubic.

Další kolo odehraje HC Junior v neděli v Jindřichově Hradci.

Jaromír Hejna

Luboš Kurzweil