Přestože šlo o derby, tak trochu se počítalo s tím, že Junior na svém ledě překvapení nedopustí. Jenže opak se stal pravdou. Přitom domácí vstoupili do utkání dobře, už v první minutě poslal Mělník do vedení po bleskovém ťukesu Tomáš Havel.

Buldoci, hnáni desítkami svých příznivců, se aktivního a povedeného nástupu soupeře nezalekli a brzy začali být stejně nebezpečným protivníkem. Velkou šanci na vyrovnání měl v páté minutě David Macek, který po bezchybných kličkách prošel až před Vokurku, domácí gólman první velkou šanci hostů zneškodnil. 

Neratovice se přeci jen dočkaly v první desetiminutovce gólu – za bezradného Vokurku dorazil kotouč Lukáš Pokora. Následně mohli jít svěřenci trenéra Martina Chabady do vedení, v přesilovce měl na holi svůj druhý gól Pokora, v jasné šanci ke smůle modrožlutých fanoušků selhal.

Zápasu od prvních okamžiků nechyběla ani tvrdost, ukázkově čistým hitem se například blýskl neratovický Jan Horevaj. I sudí Macháč přimhouřil nad zákroky, které byly kolikrát za hranou pravidel oči, kvalitnímu hokeji nechával volnější průběh.

První třetina nakonec remízou neskončila, jedinou slabší chvilku si v derby vybral hostující brankář Kresta, který „namazal“ Vernekovi a domácí forward poslal touš do prázdné branky. „Nevyřešil jsem situaci dobře. Puk mohl jít v klidu o mantinel ven a já vymýšlel přehození. Špatně vyhodnocené,“ káral se po zápase Kresta.

Ve druhé části tempo hry neopadlo a při přesilové hře Mělníka na sebe znovu upozornil brankář Kresta. Jenže tentokrát pozitivně – zneškodnil dvě obrovské šance a svými zákroky nabudil celý tým, který se zanedlouho mohl radovat ze zaslouženého vyrovnání. Trefa to byla výstavní, lehká střela Jana Horevaje zapadla přímo do horního rohu mělnické branky! 

BOJOVNOST NADE VŠE

Poslední dvacetiminutovka patřila z velké části oběma brankářům. Nejprve vytáhl parádní zákrok lapačkou mělnický Jan Vokurka, na druhé straně vychytal Příhodu i Literu čím dál senzačnější Kresta. Junioru v závěru základní hrací doby nebyla nic platná ani diskutabilní přesilovka pěti proti třem, Buldoci díky nevídané bojovnosti dotáhli souboj do prodloužení. 

Jenže bod byl pro nadšeně hrající Neratovice málo. Hosté rozhodli při vyloučení domácího Cafourka – bonusový bod vystřelil nováčkovi krajské ligy dorážkou Martin Važanský.

„Věděli jsme, že musíme hrát rychle a hodně do těla. My jsme před sezonou výrazně neposílili, sázíme na partu a ta je více než dobrá. A co se týče fanoušků? Ti naši jsou prostě úžasní, derby si museli užít,“ zhodnotil střetnutí viditelně unavený brankář vítězů Pavel Kresta. 

Junior se naopak dočkal před blížícím se play off vítané facky, na což upozornil i kormidelník A-týmu Jan Boháček: „Kluci si asi mysleli, že jsou pány soutěže. Ale už v Popovicích to nebylo ono, musíme zase začít pořádně pracovat. Zápas měl úplně všechno a při takových bitvách se mažou všechny tabulky. V derby zkrátka zvítězí ten, kdo hraje více srdcem a tentokrát to byly Neratovice.“

Souboji přihlížela vynikající divácká kulisa, na stadion si našlo cestu 1161 diváků. A ti rozhodně nemusí návštěvy litovat, derby svojí kvalitou o mnoho stupňů předčilo úroveň krajského hokeje. Děkujeme za famózní představení! 

Mělník – Neratovice 2:3 pp (2:1, 0:1, 0:0 – 0:1). Branky: 1. T. Havel (Příhoda, Šubrt), 13. Vernek – 8. Pokora (Macek), 34. Horevaj (Pek), 63. Važanský (Macek). Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. Rozhodčí: Macháč – Holec, Kovačík. Diváci: 1161.
Mělník: Vokurka (Fiala) – Prejza, Drábek, Cicvárek, Kubica, Cafourek, Krejsa, T. Havel, D. Havel, Příhoda, Valda, Šubrt, Litera, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran.
Neratovice: Kresta (Vašíček) – Mrázek, Pařík, Liška, Sojka, Šimek, Pšánský, Litomyský, Horevaj, Pek, Vočadlo, Pokora, Štukheil, Mareček, Prejza, Rak, Macek, Važanský.

Hvězdy zápasu dle pořadatelů: Jan Vokurka – Jan Horevaj.
Hvězdy zápasu dle Deníku: Jan Vokurka – Pavel Kresta.