Svěřenci trenéra Lukáše Majera sází především na svůj hokejový elán. Nejmladší parta celé soutěže rozhodně nebyla v některých utkáních lepším týmem, přesto díky velké chuti a bojovnosti dokráčela k hodně překvapivým třinácti výhrám. 

„Ačkoliv to možná podle tabulky vypadá, určitě jsme v zápasech neměli velkou dominantnost. Pro postup do nadstavbové skupiny bylo důležité, že kluci zvládali zápasy s celky z dolní poloviny tabulky. A co se týče bojů s týmy z TOP 4, se kterými se budeme potkávat dál, tam už to mělo hokejovou kvalitu,“ přibližuje soutěž právě kouč Lukáš Majer a zároveň dodává, že další velkou silou mančaftu je parta: „Celou ligu hrajeme převážně s ročníkem 2001 a podařilo se nám vytvořit výborný tým. V předchozích sezonách tomu tak bylo také, ale chybělo pouto mezi hráči, bylo to zkrátka bez té pomyslné chemie. Že kádr postupně získává na síle, vděčíme každodenní poctivé práci a různým týmovým a stmelovacím aktivitám.“

Přestože je ještě dostatek času na to, aby tým uvažoval nad postupem do extraligy, na jaře tomu tak klidně může být, v žádném případě nejde o věc, která by byla nereálnou. 

Lídrem soutěže jsou v polovině sezony dorostenci Jablonce nad Nisou, tamní Vlci mají před druhými Kralupy náskok sedmi bodů. Junior Mělník je zatím s třiceti získanými body na čtvrté příčce.

Zápasy Kralup v sezoně 2017/2018: Jablonec - Kralupy 4:2, Kralupy - Mělník 4:0, Kralupy - Lomnice 12:0, Kralupy - Nová Paka /Jičín 4:2, Benátky - Kralupy 3:4, Kralupy - Frýdlant 7:0, Česká Lípa - Kralupy 2:10, Kralupy - Vrchlabí 8:3, Kralupy - Jablonec 2:4, Mělník - Kralupy 3:5, Lomnice - Kralupy 0:6, Nová Paka/Jičín - Kralupy 0:7, Kralupy - Benátky 4:3 sn., Frýdlant - Kralupy 2:12, Kralupy - Česká Lípa 15:1, Vrchlabí Kralupy 3:9.