V dresu pražské Sparty nastoupil na Spenglerově poháru a ve švýcarském Davosu si mimo jiné zahrál proti Petrohradu s řadou hvězd, které dobyly tituly mistrů světa či Stanleyův pohár.

Mistr světa Petr Čajánek sice odpočíval, ale Maxim Afinogenov (395 bodů v 651 zápasech základní části NHL) nastoupil. Stejně tak dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru Sergej Brylin, Maxim Sušinskyj a Alexej Jašin.

Po letním poháru a několika startech v Extralize tak Patrik napsal další kapitolu své nadějně se rozvíjející kariéry, i když Sparta v Davosu třikrát prohrála.

Jak jste si užíval svou premiéru ve Spenglerově poháru?
Byla to paráda, na každý zápas bylo vyprodáno a hrát před tolika lidmi je obrovský zážitek. Užíval jsem si každou chvilku. A Davos je snad nejhezčí město, jaké jsem viděl.

Jak vám bylo, když od prvních minut převládal důraz a tah na vaši branku a vy jste se museli jen bránit?
Ženeva na tom je bruslařsky velice dobře. Ze začátku mi přišlo, že jsme se trošku hledali, ale pak jsme se do toho dostali a bylo to z naší strany docela dobré. Škoda, že Toňák nedal nějaký gól - měl dva samostatné úniky – výsledek mohl být jiný.

Pak jste byl vržen do arény proti hvězdám KHL z Petrohradu…
Musím říct, že to byl pro mě největší zážitek zahrát si proti takovým hráčům.

Co jste musel nejvíce ve hře změnit ve srovnání se hrou doma v Čechách?
Tak pro mě to byl docela skok z první ligy hrát proti nejlepším týmům v Evropě. Hráči jsou na tom bruslařsky i technicky mnohem líp. Je to hodně o bruslení, ale dá se to.

V čem vám utkání nejvíce dala a jaké herní prvky byste rád po této zkušenosti nejvíce vypiloval?
Tak nejspíš bruslení. Když se kouknu na Petrohrad, jak jsou na to fyzicky, tak mám ještě hodně práce před sebou. A také rychleji se rozhodovat a řešit určité situace jinak.

(horee)