Jak budete usínat před zítřejším zápasem? Nebude vás síla soupeře budit ze snu?

Už jsem u hokeje dlouho, takže už mě nebudí. Nicméně znám kvality a možnosti Benátek, zrovna tak jako Chrudimi. Samozřejmě nejedeme tam zrovna jako favorité, ale chceme se pokusit alespoň se zbytkem kádru, který máme, odehrát solidní utkání.

Nezanechaly na týmu stopy nelichotivé výsledky z nadstavby, ve které jste získali jen tři body ve dvanácti zápasech?

Samozřejmě všichni víme, že kádr není dostatečný. Bohužel se dostali do maléru junioři Mladé Boleslavi, se kterými jsme počítali, že nás budou posilovat. Hrají o sestup. Zranil se i Wagenhoffer, který měl být oporou zadních řad. Urban odešel a hraje poměrně úspěšně v Sareze Ostrava. Náš kádr prořídl a bohužel není natolik kvalitní, aby mohl konkurovat těm lepším z horní poloviny ve skupině Střed.

Jaká nálada panuje v mužstvu nyní po tréninku?

Po tréninku celkem dobrá. Hráči si jsou vědomi, že nemají co ztratit. Pokud odevzdají všichni bojovný výkon na hranici svých možností, tak se se soupeřem určitým způsobem dá hrát. Kvality kádrů jsou ale naprosto jasné.

Můžete stručně představit soupeře?

Benátky potvrzují svou výkonnost a možnosti. Hovoří o tom i jejich rozpočet. Podařilo se jim složit dobré mužstvo. Pro mě zůstávají favoritem na postup, společně s Chrudimí.

Znáte některé hráče, tak jako oni třeba Houdka a Peška, kteří u Jizery dříve působili?

Znám velice dobře Maříka, kterého jsem trénoval ještě, když hrál ve Hvězdě. Jinak o kvalitách ostatních hráčů víme také. Máme udělaný rozbor. Uvidíme, jestli k něčemu bude.

Na co jste se zaměřili při dnešním tréninku?

Zaměřili jsme se na obranu středního pásma, tak jako většinou. Zkusili jsme si ještě nějakou přesilovku, kdybychom se dostali do početní výhody.

Může vás soupeř třeba podcenit?

Myslím, že Benátky na tom jsou tak, že rozhodně nic nepodcení. Budou hrát od začátku naplno a půjdou nekompromisně za svým cílem.

Jak bude vypadat sestava? Co Roman Kala, který minule nehrál kvůli kotníku?

Roman kala je v pořádku. Zranil se nám však ve Velkém Meziříčí Buriánek, takže budeme trochu improvizovat, na což jsme ostatně zvyklí. Jinak k utkání odcestuje sedmnáct hráčů plus dva gólmani.

S jakými výsledky byste se rádi vraceli?

Budeme spokojeni, když budou hráči na sto procent bojovat. Ne vždy se to stávalo. Herně je to mezi oběma týmy o něčem jiném.