Úvodní část byla jasně ve znamení favorizovaných domácích, kteří drží druhou příčku. Pohybem a napadáním hráčů soupeře už v jejich obranné třetině si Mělničtí vytvořili tlak. Přetížená trutnovská obrana chybovala a jen vinou nepřesné domácí mušky odcházela mužstva do kabin pouze za stavu 2:0. Úvodní dvě šance Kalivody ještě hosté přečkali bez úhony. Gólu se diváci dočkali až v 11. minutě. Krejčí posunul puk volnému Romanu Kalovi, který bekhendem otevřel skóre. Jako druhrý se prosadil Jakeš, který těsně před brankářem šikovně tečoval střelu Martina Kaly od modré.

Kdo čekal ve druhém dějství brankový koncert domácích, byl zklamán. Hráči Junioru ubrali a postupem času se přizpůsobili hře soupeře, který se tak dostal znovu do hry. Přesto dali domácí třetí gól. Příhoda našel Davida a ten mířil těsně pod víko - 3:0. Do šancí se postupem času dostávali i hosté, ale gólman Vokurka byl jako vždy oporou a řadu ošemetných situací vyřešil. Před druhou sirénou hráli hosté dlouhou dvojnásobnou přesilovku a těsně po vypršení prvního trestu se jim podařilo snížit. Klubko hráčů před Vokurkou prostřelil Hornyš - 3:1.

„To je hrozný. Úplně jsme přestali bruslit a z jasného zápasu je drama. Nápadně se to podobá utkání s Roudnicí,“ zlobil se o druhé přestávce na své svěřence trenér Petr Brdička. Ani důrazná domluva v kabině zřejmě nepomohla. Domácí si sice snažili, ale hra byla křečovitá, plná nepřesností. V nervózní atmosféře se často vylučovalo. Obě mužstva měla výhodu více než minutových přesilovek pět na tři, ale brankáři týmy drželi. Jediný gól závěrečné části padl, když hostující Brož vyrazil střelu Krejčího před volného Tondra. V závěrečné minutě to hosté zkoušeli bez brankáře v šesti proti třem. Paradoxně mohli inkasovat, když Kalivodovo vyhození těsně minulo opuštěnou klec.

Trenér: Měli jsme rozhodnout už v první třetině

„Bylo to takové divné utkání,“ začal své hodnocení sobotního utkání s Trutnovem trenér vítězného Mělníka Petr Brdička. Svá slova samozřejmě dešifroval: „V první třetině jsme podali velice dobrý výkon. Hráli jsme pohledný hokej, dobře jsme kombinovali a měli jsme hru celkově pevně pod svoji taktovkou. O naší velké převaze hovoří i fakt, že na Vokurku šlo pouze šest lehčích střel. Jen vinou špatné koncovky jsme nevedli mnohem větším rozdílem. Je to škoda, protože zde jsme už měli o utkání rozhodnout.“

Do druhé třetiny ale nastoupil úplně jiný Junior. Hráči přestali bruslit a dovolili hostům vyrovnat hru, což rozzlobilo i jinak klidného Petra Brdičku. „Začali jsme nedůsledně. Rozhodila nás i mnohdy nepochopitelná vyloučení. V jedné z přesilovek dali hosté náhodný gól. Hráči pak znervózněli a soupeře dostali do tempa.“

V poslední třetině byl výkon domácích o trochu lepší, ale stále to nebylo ono. „Trochu jsme přidali na tempu, ale opět nás přibrzdila vyloučení. Někteří naši hráči hráli nedisciplinovaně. Na tom musíme zapracovat. Musíme jít do každého zápasu naplno, nic jiného nám nezbývá,“ dodal trenér Junioru.

Mělník–Trutnov 4:1

Branky a nahrávky: 11. R. Kala (Krejčí), 17. Jakeš (M. Kala, Nosek), 29. David (Příhoda), 58. Tondr (Krejčí) – 37. Hornyš (Polák, Jaroměřský). Rozhodčí: Bacílek – Chocholka, Marek. Vyloučení: 8:4, navíc Jakeš, Příhoda (oba MEL) a Marša (TRU) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 350. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:0. HC Junior: Vokurka (Šrámek) – Krejčí, Klaban, Boháček, M. Kala, Drbohlav, Kašák (Cafourek) – Tondr, R. Kala, Kalivoda – Ambroz, Jakeš (Freisler), Nosek – Vach, David, Příhoda (Sladký).

Jaromír Hejna