Zatímco tým, který je doma v Kolíně, deklasoval Zlonice, aniž by obdržel gól, Kralupští odehráli i přes konečnou výhru 8:3 značně nervózní zápas s Kutnou Horou. Dominovala mu především častá vyloučení. Hosté v oslabení, mnohdy i dvojnásobném, několikrát inkasovali, a po zápase od jejich trenéra létaly „hromy a blesky" na všechny strany.

„Bohužel výsledek je hodně zavádějící. Přes vysokou prohru si myslím, že jsme podali velmi dobrý výkon, ale v tomto zápase prostě a jednoduše zvítězit nešlo," nechal se slyšet František Coubal. „Hned pět gólů jsme dostali v oslabení tři na pět. Nechci říkat, že vyloučení hráči byli vyloučeni neprávem, to jistě ne. Ale zápas ovlivnilo to, že nám sudí vylučoval dva hráče najednou. Proti tomu se hraje těžko," posteskl si.

Za jediné pozitivum pak označil, že se mu nezranili další hráči. „Na výborně hrajícího Jelínka si zákeřně počíhal Hanousek a trefil kutnohorského juniora nepochopitelně do hlavy. Navíc poté následoval kopanec bruslí do Jelínkova rozkroku, doufám, že tento kopance ale nebyl úmyslný. Jelínek naštěstí atak na svou osobu ustál, a nerozšířil tak naši početnou marodku."

Co na to domácí? „Rychlé, tvrdé utkání, kde vládly především emoce, a hned po nich rozhodčí," souhlasili a prostřednictvím svého webu soupeře popíchli. „Bohužel svaz na zápasy poslední soutěže neposílá extraligové rozhodčí a tak se teď Kutná Hora logicky ohání kritikou rozhodčího a výroky o podjatosti, protože prohrála. Těžko uznají, že ve dvanácti lidech nestíhali, museli si pomáhat fauly, a proto jich mají na kontě více než Kralupy. Nikdo z KH určitě neviděl, že při jejich třetím gólu podkopl hráč přijíždějící zpoza branky brankáře, že máme také zraněné hráče, jeden hráč dostane disciplinární trest a tak dále. My máme po zásluze tři body a bojujeme dál. Nářky soupeřů nás nemusí zajímat."