Kralupy - Po měsících příprav se kralupští hokejoví junioři vydali k prvnímu ligovému utkání do Mostu. Na ledě druhého celku loňské sezony vybojovali cennou remízu 3:3.

Domácí byli v prvních momentech zjevně zaskočeni bojovností a nasazením hostí. Těm se podařilo po hrubce domácího gólmana Rajterem pohodlně otevřít účet nové sezony. Další branky přidali v prostřední třetině Hanousek s Hávou. Kralupští ale doplatili na častá vyloučení a domácím se podařilo vždy vyrovnat.

I tak mohl trenér Hanousek po utkání pochválit své svěřence za bojovnost i kolektivního ducha. Zároveň vyzdvihl gólmana Štěpánka, který tým ve vypjatých okamžicích bezchybným výkonem podržel.

V neděli juniorská liga po čase znovu zavítala na stadion v Kralupech, návrat to ale nebyl povedený. Domácí po matném výkonu plném chyb a nepřesností dostali od hráčů Hvězdy Praha osm branek. Tři kralupské góly (Vostřel, Šalda, Blahoš) v závěrečné třetině už debakl jen nepatrně zmírnily.

„Pro naše hráče je to ponaučení do budoucích bojů. Po vydařeném výkonu v minulém utkání nastalo zklamání a kluci se tak probudili opět nohama na zemi. Je to bohužel drahá zkušenost, ale věřím, že si z toho chlapci vezmou ponaučení a budou dál bojovat,“ hodnotil porážku 3:8 trenér Hanousek a dodal: „Soupeř byl lepší ve všech činnostech. Lépe bruslil a na to jsme nedokázali odpovědět.“

Už v pátek čeká juniorku utkání v Rokycanech, v neděli hostí na domácím ledě Děčín.