Předchozí
1 z 9
Další

Stalo se tak na ledě béčka Mladé Boleslavi. Bruslaři si po týdnu znovu zopakovali obrat nepříznivého výsledku a na rozdíl od okresního derby stihli nakonec vítěznou trefu ještě v základní hrací době.

Béčko Benátek padlo jako přes kopírák, tedy po vlastním vedení v zápase a nakonec v prodloužení, na ledě Černošic. I bod má ale u jednoho z tradičních favoritů svou váhu.

Fotbalisté Libiše se po týdnu znovu představili doma, po remíze s Velimí (na snímku) tentokrát sebrali všechny body po výhře 5:2 nad Dobříší.
Milín zpátky na vítězné vlně, po nezdarech zabraly také Poříčany a Libiš

Ve velkém stylu se po třítýdenní pauze vrátily do soutěže Velké Popovice, na jejichž ledě Poděbrady udržely krok pouze třetinu, ve zbylých dvou kozlové dali ochutnat hořkou desítku.

Hodně rušný zápas nejen co do počtu gólů, ale i vyloučených hráčů se hrál mezi Benešovem a Hvězdou Praha. Šťastnější odešli hosté. Stejné platí také v případě Vlašimi a Slaného. Tři body hostům vychytal junior Vojtěch Jaňour, o zaslouženou odměnu v podobě nuly přišel trochu nešťastně až necelé tři minuty před koncem.

Zdroj: stredocesky.ceskyhokej.cz

Zdroj: stredocesky.ceskyhokej.cz

Zdroj: stredocesky.ceskyhokej.cz

SK Sršni Kutná Hora – HC Junior Mělník 5:4 (2:1, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 1. Beran (J. Kadlec), 12. Jiří Tvrdík (Jiráň), 28. Plíhal (A. Kadlec), 36. A. Kadlec (Spitzer), 47. Dytrych (Beran, J. Kadlec) – 3. Bílek (Palát), 54. Palát (Bílek, Vernek), 55. Šubrt (Cafourek, Chvátal), 60. Chvátal (Šípek). Rozhodčí: Zahradníček – Bejda, Buček. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:3. Diváci: 74.

Jiří Kadlec, trenér Kutné Hory: Skvělé body s těžkým soupeřem, který podle mě nepatří na poslední místo jejich tabulky. A určitě se Mělník zvedne. První dvě třetiny jsme odehráli skvěle, pak ale přišel kolaps a nakonec jsme byli rádi za těsné vítězství, že jsme to udrželi. Na konci to totiž zavánělo vyrovnáním. Jsme rádi za tři body, ale poslední část nám kazí dojem z celého utkání. Jinak radost.

HC Junior Mělník: Dnešek se nám bohužel moc nevydařil. Už v úvodu zápasu jsme dostali po 16 vteřinách na 1:0, ale naštěstí hned vzápětí ve 3. minutě v přesilovce bylo skóre srovnáno Filipem Bílkem po asistenci Dominika Paláta. Bohužel ve druhé polovině první třetiny přišla další rána a do kabin jsme tak odcházeli za stavu 2:1. Nástup do druhé třetiny a touha po srovnání se nám oddálila hned po sedmi minutách hry, kdy jsme dostali na 3:1. Před závěrem druhé třetiny jsme dostali další gól a po druhé třetině jsme prohrávali 4:1. Vstup do třetí třetiny nebyl podle našich představ a domácí ještě zvýšili náskok na 5:1. Kluci se ale nevzdávali a v 53. minutě nastal reset a bojovnost byla opět na naší straně. Palát za asistence Bílka a Verneka proměnil v přesilové hře pět na tři a snížil na 5:2. Začala stíhací jízda, které přišla bohužel pozdě. Šubrt vsítil další branku ihned po našem předešlém gólu ještě v přesilovce pět na čtyři. V poslední minutě pak ještě dokázal snížit Chvátal na 5:4, ale bohužel takto výsledek zůstal a my odjíždíme s porážkou.

BK Mladá Boleslav B - HC Rakovník 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 29. Vondrlík (Kadeřábek, Bartoš), 38. Mareš (Uřídil, Tregl), 42. Mareš (Uřídil, Tregl), 47. Rovný (TS) – 12. Šíma, 15. Kos (Bulva), 40. Macháček (Kounovský). Rozhodčí: Procházka – Holec, Kusý. Vyloučení: 8:7. Využití: 3:1. Diváci: 125.

Jiří Klikar, trenér Mladé Boleslavi B: Hodnotí se mi to velice dobře. Hráli jsme s těžkým soupeřem, který pokud vím, doteď prohrál jen jednou. Nemám, co bych klukům vytkl a před jejich výkonem smekám. Na začátku to vypadalo bledě, ale hráli jsme dobře. I v té první třetině jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem a potom jsme zůstali u té své hry, věřili jsme tomu a povedlo se nám to otočit.

Petr Tatíček, trenér Rakovníka: Zápas se nám moc nepovedl, forma trochu utekla. Kromě Gabrišky v bráně, ten chytal skvěle. Znát jsou i absence, pět hráčů minus je dost. Přesto jsme vedli, ale Boleslav to i díky přesilovkách a trestnému střílení otočila. Některé verdikty se nám nezdály, ale celkově musím říci, že domácí vyhráli zaslouženě, my měli blbý den.

SK Černošice - Benátky n. J. B 3:2 P (0:0, 1:2, 1:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 35. Jobek (M. Krudenc, Hofmeister), 54. Šalamoun (Vladyka, Malík), 63. Vlček (Staněk, Mráz) – 24. Peca (Kusý), 31. Votoupal. Rozhodčí: Pazourek – Římal, Stanko. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 76.

Karel Najman, trenér Černošic: Zápas jsme začali velmi vlažně a hráči se nemohli dostat do tempa. Naopak soupeř dobře bruslil, postupně si vypracoval vedení 2:0. Od poloviny zápasu jsme pomalu začali skóre srovnávat a ve třetí třetině se nám podařilo vyrovnat a dostat zápas do prodloužení. Tam jsme již dominovali a vstřelili vítězný gól na 3:2.

Slavoj Velké Popovice – HC Poděbrady 10:3 (3:2, 3:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 1. Vacek, 14. Pechar (Synáč), 15. Hradil (Synáč, Stejskal), 24. Freisler (Hradil, Pechar), 36. Kukačka (Rejna, Dulovec), 40. Freisler, 47. Synáč (Hradil, Freisler), 54. Synáč (Pechar, Hradil), 58. Formánek (Dulovec), 60. Freisler (Vacek) - 4. Sladký (Tuma, Bouřil), 18. Kejdana (Bartoň, Král), 57. Král. Rozhodčí: Hruška – Čajan, Buček. Vyloučení: 4:2, navíc Nutil (Pod.) 5 min. + do konce. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 135.

Josef Prchal, vedoucí Velkých Popovic: Poděbrady měly za sebou dvě vítězství se silnými soupeři, my jsme naopak nastupovali po dvoutýdenní zápasové absenci. Myslím, že jsme podali velmi dobrý kolektivní výkon a konečně jsme proměňovali šance, s čímž se od začátku sezony trochu pereme. Měli jsme velmi dobrý pohyb, klapala kombinace a bojovali jsme o každý puk. Chtěl bych chlapce pochválit, že nepolevili ani za rozhodnutého stavu. Utkání je již ale za námi a my už musíme koukat na příští týden, kdy zajíždíme ke kvalitnímu soupeři do Černošic.

HC Lev Benešov – HC Hvězda Praha 5:6 (1:1, 1:1, 3:4)
Branky a nahrávky: 20. Sládek (Mareček, Polesný), 26. Starec (Dušek, Souš), 48. Mareček (Sládek, J. Zderadička), 56. Mareček (Beran), 59. Kohout (Dušek, Starec) – 11. Velas (Strnádek), 39. L. Procházka (Cvikl), 42. M. Adam (L. Procházka, Cvikl), 52. L. Procházka (Čmejla, Strnádek), 55. Poljanyčka (Velas, Veselý), 58. L. Procházka (Velas). Rozhodčí: Jecelín – Marvan, Holec. Vyloučení: 8:7, navíc Zderadička (Ben.) 10 min. OT. Využití: 0:3. Diváci: 179.

Michal Kaňka, asistent trenéra Benešova: Myslím si, že zápas hned od začátku ovlivnil rozhodčí. Nikoliv výsledkově, ale celkovou hru, protože pískal divně na obě dvě strany. Nikdo nevěděl, jak má hrát, co mu sudí pískne. Objevovaly se tam zákroky, které fauly nebyly a vylučoval. Naopak, co byly, tak nechal být. Hrálo se divně. Jinak se hrálo vyrovnané utkání, ve kterém byl soupeř důraznější v předbrankovém prostoru a dal nám čtyři nebo pět branek po dorážkách.

Jiří Katz, trenér Hvězdy: Vstup se nám povedl. Byli jsme aktivnější, více na kotouči, chtěli jsme hrát. Myslím, že jsme domácí zaskočili. Nakonec po zásluze jsme šli do vedení. Pak tam byla spousta vyloučených na obou stranách, hra byla roztrhaná. Před koncem třetiny domácí po zásluze vyrovnali. Druhá třetina ve stejném duchu. Domácí měli několik přesilových her, ubránili jsme je, ale stejně jsme inkasovali na 2:1. Naší přesilovku se nám podařilo parádně využít na 2:2. Ve třetí třetině už tolik vyloučení nebylo, nicméně gólově byla velmi divoká. Otočili jsme výsledek, ale domácí opět srovnali – 3:3. Znovu jsme odskakovali až na 6:5. Myslím, že divákům se hodně ofenzivní třetí část musela líbit - i z hlediska toho, že rozhodčí už do zápasu tolik nezasahoval a nechal hráče hrát hokej. Jsme rádi, že jsme urvali tři body, v Benešově to nebývá jednoduché. Děkuji všem hráčům a těšíme se na další zápas, ve kterém nás čeká derby se Slaným.

HK Králův Dvůr - SC Marimex Kolín B 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Petrus (Hamada), 19. Hlaváč (Kleveta), 32. Petrus (Pokorný, Hamada), 45. Petrus (Pokorný) – 27. Svoboda (Semirád), 54. Kratochvíl (Kozák, Semirád). Rozhodčí: Hrčka – Vlasjuk, Matějček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 50.

Vladimír Kameš, trenér Králova Dvora: Nebyl to jednoduchý zápas, Kolín hrál dobře. Ale náš tým si uvědomil, že musí hrát zodpovědněji, také se zlepšila tréninková morálka a pak je to na ledě znát. Tři body jsme potřebovali. Posila z Řisut Michail Potěchin tentokrát kvůli své práci hrát nemohl, ale velmi dobře zastřílel Petrus, autor hattricku. Je dobře, že mu to lepilo, ale byla to práce celé lajny. Snad se dá do pořádku, protože aktuálně marodí.

Radek Smitka, trenér Kolína B: Zápas se nám hrubě nepovedl a proto jsme odjeli domů s prázdnou. 

HC Rytíři Vlašim – HK LEV Slaný 1:7 (0:0, 0:2, 1:5)
Branky a nahrávky: 58. Bauer (Kratochvíl, Florián) - 21. Kohlíček (Rendla), 35. Suda (Sekerka, Kulich), 46. Kulich (Běhal, Sekerka), 52. Čermák (Zilcher, Kolář), 55. Kohlíček, 56. Suda (Sekerka), 60. Jágr (Suda, Sekerka). Rozhodčí: Karda – Anděl, Šimral. Vyloučení: 4:4, navíc Kronus (Vl.) 5 min. + do konce. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 311.

Zdeněk Procházka, trenér Vlašimi: V úvodních minutách zápasu jsme byli trochu lepším týmem, nevyužili jsme čtyři loženky, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu. Ve druhé třetině po našich hrubých chybách soupeř vstřelil pár gólů, což si pak zkušeně pohlídal až do konce.

Stanislav Veselý, trenér Slaného: Do Vlašimi jsme jeli s respektem k soupeři, který je na domácím hřišti silný a je zde podporovaný slušnou diváckou kulisou. V týdnu jsme se na trénincích zaměřili na koncovku a defenzivní činnost. A výsledek se dostavil. Kromě pár šancí v první třetině, které zlikvidoval náš gólman, jsme soupeře do vážnějšího ohrožení naší branky nepustili. Od druhé třetiny jsme byli lepším týmem, což jsme vyjádřili i góly, které jsme vstřelili. Chtěl bych vyzdvihnout práci celého týmu, podpořenou skvěle chytajícím gólmanem z juniorky. O čisté konto jsme ho nakonec připravili sami těsně před koncem utkání, když se kotouč do naší sítě odrazil od brusle bránícího hráče. Mínusem na utkání je několik zranění hráčů. Bohužel jedno z nich je dlouhodobějšího rázu a budeme se na nějakou dobu obejít bez jednoho klíčového útočníka. Přeju mu brzké uzdravení.

HC Spartak Žebrák - HC Žabonosy 6:8 (1:3, 2:3, 3:2)
Branky a nahrávky: 15. Langer (Komínek, Belda), 27. Belda (Langer, Petráček), 36. Jícha, 48. Dunchanka (Křesťan), 50. Langer (Belda), 51. Belda (Jícha) - 4. Smejkal (Červeňák), 12. Pýcha (Mejzr, Černý), 16. Kubišta (Mejzr, Černý), 24. Kubišta (Pýcha, Mejzr), 26. Černý (Kubišta), 38. Kubišta (Kunášek, Černý), 48. Kedršt (Hutla, Smejkal), 55. Smejkal (Kubát, Červeňák). Rozhodčí: Soukup – Galek, Borkovec. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 68.

Miloslav Křesťan, trenér Žebráku: V domácím prostředí se nám zcela nedaří, dát doma šest branek a prohrát, je velice špatné. Děláme hrubé chyby v obranné činnosti a soupeři nás nekompromisně trestají. Hosté zaslouženě vyhráli, jelikož jejich výkon byl po celé utkání zodpovědný.

Jiří Honz, trenér Žabonos: Pro nás strašně těžký zápas po psychické i fyzické stránce. Naštěstí jsme stále vedli a odskočili na rozdíl čtyř gólu, ale přesto jsme si to dokázali zkomplikovat a až do konce jsme se strachovali o výsledek. Domáci bojovali až do konce a my netrefovali prázdnou branku při power play.