Do mělnického brankoviště se poprvé od šestého kola a zranění nohy postavil Jan Vokurka. Návrat jedničky ovšem zůstal jedním z mála kladů na hostující straně. „Popovice byly v průběhu celého utkání lepší a výhru si zasloužily," hodnotil utkání na webu Junioru jeho manažer Viktor Šebík.

Hosté v utkání dotahovali od samého začátku. Domácí totiž využili úvodní přesilovku nařízenou v první minutě. Když za další čtyři minuty vstřelil z rychlého protiútoku Bícha druhý gól, nevypadalo to s Mělníkem dobře. Novotný ale ještě v téže minutě pověsil kotouč do horního rohu Lorencovy branky a vrátil hosty do hry.

Do druhé třetiny vstoupili Mělničtí aktivně, domácí ale velmi důsledně a pozorně bránili a ne příliš dobře spolupracující hosté se nedovedli individuálně prosadit. Pokud už se dostali do slibných šancí, stál v popovické brance Lorenc, který téměř zázračnými zákroky zastavil třeba situaci dva na nikoho v podání Havla a Chvátala nebo lapačkou skvěle vychytal gólové střely Příhody i Chvátala. Další branku přidali domácí dokonce v oslabení, kdy Mělničtí propadli při napadání a Vacek mířil po brejku přesně – 3:1.

V polovině poslední třetiny se znovu zaskvěl Lorenc, který ve dvojnásobném oslabení dokázal chytit Příhodovu střelu do prázdné. Kontaktní branku dal Mělník poté, co Kašák dorazil do sítě Lorencem vyraženou střelu Verneka. Popovice si ale žádné velké komplikace nepřipustily. Po dalších osmdesáti vteřinách hry M. Žoha opět z rychlého protiútoku prostřelil po zemi Vokurku a vtiskl výsledku konečnou podobu – 4:2.

Napravit porážku mohou Mělničtí už v pátek, kdy od 18.30 hostí na svém stadionu HC Příbram.

Slavoj V. Popovice – Junior Mělník 4:2
Třetiny: 2:1, 1:0, 1:1.
Branky: 2. Culka, 6. Bícha, 28. Vacek, 57. M. Žoha – 6. Novotný, 56. Kašák. Rozhodčí: Jecelín. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 100.
Mělník: Vokurka – Fiala, Novák, Krejsa, Prejza, Brožovský, Heran, Havel, Vernek, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Nesládek, Novotný, Chvátal, Pištej.