Tým trenéra Jana Boháčka se před týdnem dokázal po několika ztrátách zmátořit a vybojoval výhru na půdě Mladé Boleslavi. I proti Příbrami by mužstvo zaváhat nemělo, soupeř se totiž stále pohybuje na hraně postupu do vyřazovacích bojů a jeho postavení přesně odpovídá výsledkům – deset výher, deset proher. Junior už navíc svého sobotního soka v sezoně porazil, v říjnu vybojoval na jeho ledě výhru 5:2.

Zisk dalších bodů by kromě jistého uklidnění, že je vše v pořádku, zároveň přiblížil šanci Mělníka na celkové první místo, zaručující nejlepší pozici před vrcholem sezony. Junior má zatím 44 bodů, stejným počtem momentálně disponuje i Rakovník, Benešov má ve východní skupině o bod méně.

Výběr kolem střelců Tomáše Havla a Martina Příhody zakončí základní část v dalším týdnu, kdy jede k těžkému zápasu do Rakovníka. Pak už začnou tuhé boje o to, kdo se stane krajským mistrem.

Kompletní 21. kolo: Mělník - HC Příbram, Neratovice - Rakovník, Kutná Hora - Žabonosy, Vlašim - Velké Popovice, Čáslav - Benešov, Poděbrady - Mladá Boleslav B, Králův Dvůr - PZ Kladno, Černošice - Slaný.