Jednoduché to ale domácí neměli. Hosté se po pár minutách osmělili a převzali otěže zápasu. V šesté minutě stáli při Děčínu ještě všichni svatí, když hosté netrefili ani prázdnou branku. Mělnický tlak ale přece jen vyústil ve vedoucí gól. Příhoda po zaváhání domácí obrany propálil brankáře Zikmunda.

Inkasovaný gól paradoxně domácí „nakopl“. Od té doby se hra vyrovnala a Děčín začínal být lepším celkem. Vyrovnání se dočkal v 11. minutě, kdy Gergel vystihl špatnou rozehrávku mělnických zadáků na útočné modré a po úniku přes celé hřiště mířil přesně „pod víko“.

Druhá část patřila po celou dobu, až na jednu výjimku, domácímu celku. Ten nejprve zásluhou přesné Mizerově trefy do vinglu využil přesilovku a ujal se vedení. Pak ale nevyužil téměř sedm minut (z toho skoro tři minuty pět na tři) trvající přesilovku a trest na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 32. minutě se po nenápadném útoku a nepříliš razantním pokusu prosadil bekhendovou střelou David a bylo vyrovnáno.

Vše tedy měla rozhodnout závěrečná část. V té byla zpočátku hra velice nepohledná, rozkouskovaná a nezáživná. Nikdo nechtěl udělat chybu a podle toho to na ledě vypadalo. Když už se pomalu zdálo, že se bude tak jako v prvním vzájemném utkání prodlužovat, přišel rozhodující moment. Luka vyslal přihrávku před branku na najíždějícího Štveráka a ten se nemýlil – 3:2. Hosté měli v závěru výhodu přesilové hry a odvolali brankáře. Hráli tedy šest na čtyři, přesto se na výsledku i přes šance už nic nezměnilo a tři body zůstaly v Děčíně.

Hosté v utkání nechali odpočívat Boháčka, Krejčího a Romana Kalu. Ambroz nejel ze studijních a Vokurka z pracovních důvodů. „Velice dobře zahrál třetí útok mladých hráčů. Vypracovali si několik šancí, ale neproměnili žádnou. V první třetině jsme byli lepším mužstvem, mohli jsme rozhodnout, ale místo toho domácí po naší chybě vyrovnali. Ve druhé se hrálo nahoru-dolů, bylo to celkem vyrovnané na šance i góly. Také v poslední třetině jsme si vytvořili nějaké šance, ale nakonec jsme dostali rozhodující gól. V závěru jsme, tak jako v celém zápase dojeli na neproměňování šancí,“ tak viděl zápas mělnický trenér Petr Brdička.

Děčín - Mělník 3:2

Branky: 11. Gergel, 22. Mizera (Filipovský), 54. Štverák (Luka) – 7. Příhoda (7. Vach), 32. David (Příhoda). Vyloučení: 6:7, navíc M. Kala (ME) 10 min. OT. Využití: 1:0. Před 350 diváky řídil Bacílek. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:0.
HC Junior: Houdek (Šrámek) – Vrzal, Ton, Kašák, Klaban, Cafourek, M. Kala, Novák – Kalivoda, Jakeš, Buriánek – Příhoda, David, Vach – Chamrád, Tondr, Chochola – Pekárek.