Tým HC Příbram ale nedokázal využít domácího prostředí a prohrál s Juniorem Mělník 1:4. Proto všechny body zaslouženě putují do Mělníka. Junior tak poskočil na čtvrté místo v tabulce před Příbram, která na něj ztrácí dva body.

Utkání rozhodla poslední třetina, kdy hosté přidali dvě branky a příbramští na to už nedokázali odpovědět.
„Na utkání do Příbrami jsme jeli v oslabené sestavě. Chybělo nám pár hráčů a tak jsme neměli nikoho na střídání, bylo nás jen patnáct," uvedl k utkání trenér mužů Jan Boháček.
V první třetině byl zápas bojovný a mezi oběma celky vyrovnaný. Až do té doby, než se ve druhé třetině prosadil Příhoda a poslal tak svým gólem Mělník do vedení. „Po první brance se utkání zlomilo a my jsme začali být lepší. Jinak to bylo do té doby vyrovnané," uvedl Boháček.
Ve druhé třetině navíc ještě mělnický gólman vychytal nařízený samostatný nájezd. „Vokurka zachytal dnes výborně, bylo to z jeho strany dobře odpracované utkání," dodal trenér mělnického Junioru.
V poslední třetině se soupeř sice snažil ještě dotlačit skóre, ale Mělník je k tomu už nepustil. Mělničtí hokejisté naopak kontrolovali hru a přidali ještě další dvě branky.
V dalším kole čeká v sobotu mělnické na domácí ledové ploše TJ Slavoj Velké Popovice od 17,30 hodin. Popovice jsou v tabulce krajské ligy na prvním místě a mají s přehledem největší počet bodů. Mělník na čtvrté příčce na ně ztrácí sedm bodů.