Od první minuty ale ukázali, že to s postupem do semifinále myslí vážně a předváděli hokej, který se musel návštěvníkům zimního stadionu v Mělníku líbit. Už po šesti sekundách musel postupujícího T. Havla faulovat příbramský Šír a během svého pobytu na trestné lavici zažíval horké chvíle Prejza zblízka dvakrát dorážel puk, ale Vávra prozatím odolal. „Měli jsme navrch v pohybu, důrazu a chuti, naše akce byly nebezpečné a hosté se měli co ohánět, aby odolali," hodnotil boj o postup Viktor Šebík z HC Junioru Mělník.

Poprvé se Příbram dostala ke slovu až ve čtvrté minutě po jejich obvyklém signálu s protečováním na najíždějícího útočníka po pravé straně. Jedovatou střelu ale soustředěný J. Vokurka s přehledem zastavil. Domácí byli i nadále aktivní, příbramská obrana nestíhala a výsledkem byla několikrát situace dva na jednoho. Nejprve nedali M. Příhoda s T. Doudou, o chvíli později se to nepodařilo ani P. Kašákovi s M. Šíchou.

První gól pro domácí

V patnácté minutě se před Vávru proháčkoval Šubrt, dobře vystřelil, ale Vávra byl na místě. Nestačil až na střelu M. Krejsy od modré čáry, rozhodčí ještě viděli Šubrtovu teč. Každopádně tribuny poprvé bouřily 1:0.

S hosty mohlo být vzápětí ještě hůře po vyloučení Matouše dlouho zdržovali vhazování a rozhodčí Doubek je odvážně poslal do tří. V dlouhé dvojnásobné početní výhodě, ale domácí Vávru příliš neohrozili. Výjimkou byla pouze střela T. Havla, kterou zastavila tyč.

Mělník o chlup blíž k semifinále

I druhá třetina patřila domácím. Nejprve trefil Prejza střelou od modré opět tyč příbramské branky, Novotného blafák při nájezdu dvou proti jednomu překazil na poslední chvíli Vávra hokejkou. Po polovině utkání jel Kašák proti jedinému obránci Příbrami sám, svoji střelu nebezpečně ukryl za brusle bránícího hráče, ale Vávra stačil zakročit. Čtyři minuty před koncem třetiny se puk odrazil k Novotnému, ten pohotově z otočky a z úhlu vyzkoušel pozornost Vávry a nachytal ho „na švestkách" a bylo to 2:0 pro Mělník.

„Závěrečná část hry byla z naší strany taktičtější, kontrolovali jsme svoje vedení. Příbram zdramatizovala vývoj utkání až šest minut před koncem," řekl Šebík. Po drobné chybě mělnické obrany se z levé strany a z velkého úhlu prosadil střelou ke vzdálenější tyči Polák a snížil na 2:1. Příbram poté zkusila zapnout na vyšší obrátky a vybojovat rozhodující bod ještě v poslední třetině. Mělník si ale svoje vedení uhlídal, a to i přes závěrečnou power-play hostů.

Nakonec došlo i na prodloužení

Prodloužení, hrané ve čtyřech hráčích v poli, rozhodující branku nepřineslo. Žádný z týmů se nedostal do větší šance. Ke slovu tak musely přijít samostatné nájezdy. Kašák ani Pejsar v první sérii neuspěli. T. Havel Vávru v prvním nájezdu druhé série překonal blafákem, Kadiče vzápětí vychytal Vokurka. Bylo tedy na Příhodovi, aby potvrdil postup Mělníka do semifinále. Příhoda na Vávru také vyzrál a mělnická radost tak mohla propuknout naplno.

Do semifinále postoupily první čtyři týmy tabulky po základní části, a to Velké Popovice, Černošice, Rakovník a Mělník.

Junior ze čtvrté pozice vyzve vítěze základní části, tedy Velké Popovice. Repríza loňské finálové série začíná v Mělníku už tuto sobotu 27. února od 17:30.


HC Junior Mělník - HC Příbram 3:1 sn (1:0, 1:0, 0:1 1:0)

Branky: 15. Šubrt (Krejsa), 36. Novotný (D. Havel), rozhodující nájezd T. Havel 55. Polák (Mikeska)

Vyloučení: 13-13, využití 0-0, v oslabení 0-0. Rozhodčí: Doubek Hrčka, Hanžl. Diváci: 500.

HC Junior Mělník: Vokurka (K. Fiala) T. Fiala, Novák, Krejsa, Prejza, Pokorný, T. Havel, Příhoda, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Nesládek, Novotný, Šubrt, Douda, Fedymycz, Pištej, D. Havel, Šícha.