Mělník - Na úvod druhé hokejové ligy se mělnickému Junioru povedl husarský kousek, když dokázal po výborném výkonu s přehledem zvítězit na ledě silných Rokycan (2:4).

Úspěch by rozhodně neměl nechat v klidu příznivce mělnického hokeje. Jak jinak lépe pozvat diváky na hokej, než kvalitní hrou a tu v současné době mělnický Junior produkuje.

Prvním týmem, který se na mělnickém ledě představí, bude Roudnice nad Labem. Soupeř z Litoměřicka nedokázal v loňské sezoně Mělníku sebrat ani bod. Také po úvodním letošním kole, kdy podlehl doma Kolínu 2:7, má co vylepšovat.

„Derby je vždy významná a prestižní událost. Hráči se na něj těší a věří si. Ale derby mají také svá specifika. Proto nesmí dojít z naší strany k žádnému podcenění. Musíme hrát s velkým nasazením a disciplínou. Bohužel utkání se hraje v době vinobraní, což je pro nás určitou nevýhodou. Všichni ale věříme, že jsme vítězstvím a kvalitní hrou v Rokycanech potěšili všechny mělnické hokejové fanoušky a oni nás zase na oplátku přijdou na derby podpořit,“ věří v hojnou účast diváků trenér Petr Brdička.

V utkání s Roudnicí by se domácí měli představit v podobné sestavě jako v Rokycanech. Otázkou je pouze start obránců Martina Kaly a Jana Boháčka. První se v týdnu potýkal se chřipkou, Boháček měl vodu v koleni. „Věříme, že do soboty budou oba připraveni nastoupit. Místo dlouhodobě zraněného gólmana Houdka zaujme opět host z Benátek Jan Hanousek,“ dodal mělnický kouč.

Jak vnímá nadcházející derby nová posila mužstva Jiří Jakeš? „Jsem tu jen krátce, takže utkání s Roudnicí beru úplně stejně jako třeba to v Rokycanech. Určitě ale nesmíme soupeře podcenit. Toho se musíme vyvarovat,“ upozorňuje mělnický střelec, který nastupuje v nově sestaveném útoku spolu s Ambrozem a Chamrádem. „Jsou to mladí a velice rychlí hráči, hodně toho najezdí a vybojují spoustu zdánlivě ztracených puků. Ještě se musíme více sehrát, některé herní situace ještě neřešíme úplně optimálně, například přesilovky, ale bude to ještě lepší.“

Na sobotní souboj se hodně těší i Jan Boháček. Mělnický obránce poprvé nastoupí proti svým bývalým spoluhráčům ze Sparty – Šrekovi a Žemličkovi. „Mám sice ještě určité zdravotní problémy z přípravného utkání v Nymburce, ale v derby se na bolest nekouká, určitě budu trenérovi k dispozici,“ ujistil hráč, který pamatuje v Mělníku fantastickou kulisu při zápasech první ligy. „Přál bych si, aby přišlo hodně diváků a byla pravá hokejová atmosféra. Tenkrát patřili mělničtí diváci k nejlepším v soutěži a hodně nám pomáhali. Věřím, že tomu bude i v této sezoně.“

II. liga západ, 2. kolo:
HC Junior Mělník – HC Roudnice n. L.
ZS Mělník, sobota 20. září, 18 hodin

Jaromír Hejna