Úvodní třetina probíhala za hrobového ticha. Diváci z domácího kotle pouze vyvěsili klubové vlajky a na protest proti slabé hře v minulých zápasech odešli z hlediště.

Domácí začali v poklidném tempu a v první desetiminutovce vyrušila ztichlé publikum jen tyč po střele Jakeše v přesilovce. Hosté potvrzovali pověst velice slabého mužstva a po velkém množství nevynucených chyb byl gólman Matoušek ve stálé permanenci. V 15. minutě při přečíslení ještě stačil vyrazit střelu Jakeše, ale všudybyl Kalivoda vrátil puk do sítě.

V prostřední třetině začali domácí hráči více bruslit a napadat soupeře v útočném pásmu. Hosté chvilkami nevěděli, kam dřív skočit, ale z množství gólových šancí se prosadil dvěma slepenými góly ve 27. minutě pouze Tondr.

Velice slabý hokej, který spíš připomínal lehčí trénink, se hrál v třetí třetině. Obě mužstva se snažila hrát směrem dopředu a zapomínala na zadní vrátka.

Výsledkem byla divoká přestřelka, v níž ale hosté vytěžili z minima maximum, kdežto domácí zahazovali šance jako na běžícím páse. Střelecky se dařilo hlavně druhé lajně, která si dokázala získat převahu. Pilný Chamrád zásoboval oba spoluhráče v útoku přesnými přihrávkami do šancí a góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Střelecky se ale na druhé straně dařilo i Bártovi, kterému se povedl dokonce hattrick.

Vysoké vítězství a tři body jsou v současné době pro mužstvo Junioru velice důležité, ale předvedený výkon by na silnější soupeře asi jen těžko stačil. Pokud budou chtít Mělničtí uspět v Benešově a následně doma s Litoměřicemi, musí přidat.

Mělník – Kobra Praha 7:3

Branky a nahrávky: 15. Kalivoda (Jakeš), 27. Tondr (David), 27. Tondr (David, Příhoda), 42. Jakeš (Chamrád), 50. Příhoda (David), 54. Jakeš (Kala), 56. Vrzal (Chamrád, Jakeš) – 43. Bárta (Paris), 50. Bárta, 55. Bárta. Rozhodčí: Dundr. Vyloučení: 6:8, navíc Velich (Kobra) 10 min. OT. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 250. Třetiny: 1:0, 2:0, 4:3. HC Junior: Vokurka (Houdek) – Krejčí, Ton, Vrzal, Boháček, Kašák, Klaban – Kalivoda, R. Kala, Buriánek – M. Kala, Jakeš, Chamrád – Příhoda, David, Tondr (Cafourek, Novák, Nosek, Freisler, Ambroz).