Úvodní třetina patřila, alespoň co se šancí týká, domácímu mužstvu. V prvních minutách Kralupy zahltily hostující branku několika akcemi, ale ne a ne vstřelit branku. To hosté udeřili prakticky z jediné šance už ve 4. minutě. Ve 13. srovnal Ondra Davídek. Hosté se po několika minutách opět dostali do vedení, které do přestávky smazal střelou do pravého rohu branky Ondřej Hampl.

Druhou třetinu ovládli hosté z Asie, na kterých byla znát delší doba pobytu na ledě (trénují už od 1. července). Mrštný a svižný styl čínských hokejistů, podpořený kvalitní muškou, navýšil skóre na rozdíl tří branek – 2:5.

Domácí ve třetí třetina zahájili stíhací jízdu. Ve 45. minutě snižoval svoji druhou brankou v utkání Ondřej Davídek. V 51. se přidal i Ondřej Hampl, který krásnou utaženou střelou opět vymetl pavučinku v pravém horním rohu. Stejný hráč pak v 55. minutě dovršil hattrick a vyrovnal na 5:5.

Když pak domácí přečkali v závěrečných třech minutách oslabení a ránu do břevna, přišlo na řadu prodloužení. V něm si zahrála přesilovou hru obě mužstva. Rozhodnout ale musely až nájezdy. Výborně chytající Jiří Exner udržel čisté konto, které ve třetí sérii zúročila nová posila Cafourek.

Domácí trenér Dušan Sikela hodnotil vítěznou generálku kladně, přestože na výkonu našel rezervy. „Doufám, že chyb, kterých jsme se dopustili, se do mistrovských utkání vyvarujeme a vezmeme si ze zápasu to lepší. Kluci zápas za nepříznivého stavu nevzdali a vážím si toho, že výsledek otočili,“ oceňoval a připomněl i rozdílnou délku přípravy obou mužstev. „My jsme na ledě od 19. srpna. Vyhranost byla jednoznačně na straně soupeře. Chtěli jsme odehrát těžkej zápas, vzhledem k tomu, že jedeme příští týden do Černošic, k finalistovi soutěže. To se povedlo, zápas splnil svůj účel. Dorazilo i hodně diváků, fanoušků, hraje se to především pro ně, takže super.“

Kouče hostujícího výběru Jiřího Šejbu mrzely taktické chyby, kterými draci ztratili podle něj rozhodnutý zápas. „Pro mě spousta práce navíc, kdy potřebujeme dostat tým nahoru, abychom vyhrávali,“ uvedl s ohledem na blížící se start ve druhé lize. V Kralupech prý výběr, který odehraje domácí zápasy v nedalekém Slaném, ještě nenastoupil v plné síle. „Máme ještě další čtyři hráče, kteří jsou zranění a jsou nejlepší z našeho týmu, ale šetříme si je až na první zápas. Druhá liga jede systémem středa – sobota, někdy bude i vložené pondělní kolo. Program je velice nabitý a my prakticky musíme odehrát do půlky ledna všechna utkání. Takže pro kluky to bude hodně náročné.“

Do posledního přátelského utkání před mistrovskou sezonou nastoupili také hokejisté Junioru Mělník. Téměř v nejsilnějším možném složení přehráli jasně 10:0 pražskou Hvězdu, které před týdnem v prvním utkání v Praze ve značně oslabené sestavě podlehli 3:8. Ostrý start čeká mělnický tým v sobotu 14. září na domácím ledě proti soupeři z Králova Dvora.

HK Kralupy – China Golden Dragon 6:5 SN
Třetiny: 2:2, 0:3, 3:0 – 0:0.
Branky Kralup: 13. a 45. Davídek, 17., 51. a 55. Hampl, rozhodující nájezd Cafourek. Diváci: 280.

JAN SLÁMA, VIKTOR ŠEBÍK