S jednodenním předstihem si dali hráči mělnického Junioru štědrovečerní dárek. Vítězství na ledě nebezpečných Litoměřic sečetlo jejich zisk po úvodní části soutěže na 36 bodech. Sedmá příčka znamená, že ve druhé fázi soutěže změří síly s mužstvy skupiny Střed, které se umístila na sudých místech.
V první třetině ještě drželi domácí s favorizovaným Mělníkem krok. Oba brankáři sice museli řešit několik ošemetných situací, ale ani jeden z nich puk za svá záda nepustil.

Skóre se měnilo v polovině utkání. Po akci druhého útoku se trefil obránce Martin Kala. V té době se už aktivita začala pomalu přesouvat na stranu hostů, kteří měli postupem času utkání plně ve své moci.

Roman Kala svým pověstným blafákem přidal i druhý gól, ale sudí ze svého postavení neviděl puk za brankovou čarou. Že to byl regulérní gól, sportovně přiznal i domácí brankář, který ho chytil až dvacet centimetrů za brankovou čarou.

A to ještě nebylo ze strany sudích vše. Ve 37. minutě posoudil střet jednoho z hostujících obránců na domácího útočníka jako faul ve vyložené šanci a domácí gólem z trestného střílení vyrovnali.

Ve třetí třetině hosté plně ovládli kluziště a hru měli plně pod svou kontrolou. A jelikož s převahou přišly i branky, nebylo o vítězi pochyb.