Svěřenci Luboše Svobody a Milana Vrzala mohli pomýšlet na lepší výsledek jen do konce sedmé minuty, kdy se obranou hostů prokličkoval Hovora a pohodlně překonal bezmocného Vokurku v brance. Mělničtí lovili puk ze sítě do konce zápasu ještě devětkrát.

Paradoxně to byli hosté, kteří byli v první třetině lepším mužstvem a v úvodu si vytvořili i několik slibných šancí. Domácí ale dokázali vytěžit v prvním dějství z minima maximum.

Druhý gól dali v polovině desáté minutě, kdy využili přesilovku při vyloučení Tona. O dvě minuty později to bylo po střele Mošovského už 3:0 pro domácí a Vokurka přenechal své místo v brance Houdkovi.

Velkou šanci na snížení měl pak Kalivoda, který se ocitl sám před domácím gólmanem, ale ten ho vychytal. Závěr první třetiny byl ve znamení série vyloučených na straně hostů, ale domácí několikaminutovou přesilovku nevyužili.

Definitivní zlom nastal v polovině utkání. Domácí dvěma góly definitivně zlomili odpor hostů, vytvořili si stálou převahu a Houdek byl ve stálé permanenci.

V poslední třetině se podařilo hostům snížit v přesilovce Krejčím, ale domácí v poslední desetiminutovce přidali další branky a hosté si odvezli z jihu Čech potupný debakl.

Luboš Svoboda, trenér Mělníka: „Výsledek nás opravdu netěší, ale zase tak špatný výkon jsme nepředvedli. V první třetině jsme byli lepším mužstvem. Začali jsme dobře, vytvořili jsme si několik šancí, a kdybychom některou z nich proměnili a šli do vedení, mohl by být vývoj utkání úplně jiný. Pak se ale domácí dostali do tří šancí a dali tři góly. I poté jsme byli aktivnější, ale bez gólového efektu. O první přestávce jsme hráče burcovali, aby v nasazeném tempu vydrželi a pokusili se o zlom. Bohužel jsme dostali zlomový čtvrtý gól. Pak už to bylo takové tlačení do kopce. Domácí získali převahu a byli jasně lepší. I přes tři góly v úvodní třetině musím hráče za jejich výkon pochválit. Na hráčích bylo vidět, že chtějí zvítězit, ale chyběla jim patřičná sebedůvěra. Bohužel pak přišla opět zbytečná vyloučení. Na disciplíně musíme zapracovat. Každý hráč musí mít osobní zodpovědnost, nikdo to za hráče neodehraje. Přece dvacet hráčů nezapomene během měsíce hrát hokej. Máme týden na to, abychom to dali dohromady. Každopádně pracujeme na posílení mužstva, ale máme na to čas jen do konce měsíce, kdy končí přestupní termíny.“

Písek - Mělník 10:1

Branky a nahrávky: 7. Hovora, 10. Vondřich (Martinka, Mošovský), 12. Mošovský, 32. Novotný (Martinka, Mošovský), 33. Bláha (Slavík), 37. Hovora (Bláha), 46. Procházka F. (Vondřich), 49. Slavík, 58. Bláha (Hovora, Slavík), 60. Novotný - 45. Krejčí. Rozhodčí: V. Němec – Černý, Suchánek. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Třetiny: 3:0, 3:0, 4:1. HC Junior: Vokurka (12. Houdek) – Kašák, Krejčí, Ton, M. Kala, Klaban, Boháček, Novák – Jakeš, R. Kala, Kalivoda – Vach, David, Příhoda – Buriánek, Tondr, Chamrád – Freisler, Ambroz, Chochola.

Jaromír Hejna