Historie ledního hokeje v Mělníku se začala psát poněkud později než v některých městech v republice.

Někde už se rodila jedna slavná generace za generací a na soutoku teprve vznikal první tým. Bylo to v polovině šedesátých let a mezi hlavní aktéry tehdy patřil Miroslav Přibyl, první trenér týmu.

„Mužstvo jsme dávali dohromady velmi složitě, posílali jsme žádosti různým útvarům. První trénink byl v Mladé Boleslavi, kam se sjeli všichni přihlášení. Musela se jim shánět i výstroj. Premiérový turnaj jsme sehráli v Hodoníně," vzpomíná na úplné začátky dnes šestaosmdesátiletý Přibyl.

Obyvatelé Mělníka si na vlastní stadion museli počkat. Klub sehrával zápasy v Kralupech, poté i v Neratovicích. Premiérově zažívali fanoušci svojí upřímnou radost z hokeje v okresním městě v roce 1977, kdy už tým hrával své souboje na vlastním kluzišti.

Lístky na první klání stály 8 Kčs. Jen pro upřesnění – vstupenka na fotbal byla o dvě koruny levnější. I tak to ale leckdy stálo za to, takové Velké Popovice odjely s výpraskem 21:1!

S LITVÍNOVEM I DUKLOU

Na sympaticky menším stadionu bez střechy se představilo i několik známých mužstev. Do Mělníka zavítal prvoligový Litvínov, v čele s legendárním útočníkem Ivanem Hlinkou. Utkání tu odehrála i Dukla Jihlava, kde zase vládlo jméno bratří Holíků. Ani v jednom souboji hráči VTJ neobstáli. Ale dali jasně najevo, že už nesmazatelně patří do rodiny hokejových mužstev v republice.

Druhou ligu hrál Mělník do roku 1995. Poté prodal licenci do Litoměřic a ještě dva ročníky působil ve středočeské krajské soutěži. V roce 1997 svojí činnost hokejový klub ukončil.

Hokej se v okresním městě ale zabydlel natolik, že o dva roky později svojí aktivitu znovu započal. Byl založen HC Junior Mělník, který funguje dodnes.

Klub má v současné době na devět týmů, včetně dvou dorosteneckých mužstev, žáčků a rezervního kádru.

Seniorské družstvo v současné době hraje krajskou ligu. Na postup do vyšší soutěže nedosáhlo. Pokud se tomu tak stane v sezoně nadcházející, bude to další úspěšná kapitola v historii hokeje na soutoku.