Junior se po dvou domácích zápasech, v nichž vytěžil plný počet bodů, nehodlá vracet s prázdnou ani z lázeňského města. Připravit se ovšem musí na soupeře, který po devatenácti kolech stojí v čele skupiny východ s náskokem šesti bodů před rezervou Mladé Boleslavi a Čáslaví. V posledních deseti kolech se Poděbradští museli sklonit pouze jednou – porážkou 2:6 v Kralupech.

„Je to silný tým, který vede skupinu, dává hodně gólů, ale jedeme tam vyhrát,“ hlásí trenér Junioru Libor Stinka.

Náboj jednomu ze šlágrů dvacátého kola přidává i mělnická minulost hned několika osobností v domácí kabině. „Na to nekoukáme. Na zápas se připravíme jako na každý jiný,“ neřeší Libor Stinka, že proti bude stát trenér Boháček, zkušený střelec Příhoda (s 20 góly nejlepší v soutěži) a brankář Škubal, který patřil do mělnického kádru ještě v první polovině aktuální sezony.

V utkání Poděbradští mohou s předstihem stvrdit přímý postup do čtvrtfinále. A to v případě, že uhrají víc bodů než Boleslav B a zároveň alespoň stejně jako Čáslav (s Královým Dvorem).

Zajistit si co nejvýhodnější výchozí pozici do vyřazovací části je ve zbylých třech kolech také cílem hostů. V jejich případě už je ovšem vyhnutí se předkolu spíše v oblasti snů. Na druhý Rakovník (v neděli hraje s Kolínem B) totiž ztrácejí nejen šest bodů, ale i vzájemnými zápasy. Ty mají horší i Kralupy, bodově ovšem zaostávají pouze o jedinou výhru. Už po víkendu tak může být všechno jinak.

Po minulém přerušení osmizápasové bodové série trenér Kralup tuší u Bruslařů další náročnou prověrku. „Čekáme trénink na play-off na venkovním ledě proti těžkému soupeři. Uvidíme, s čím přijdou domácí. Doufám, že nebudeme nemocní, přijedeme v plné sestavě a budeme bojovat,“ uvedl Dušan Sikela po těsné porážce od Čáslavi.

Na obou stadionech padne úvodní buly v sobotu v 17 hodin.