V krajské soutěži mužů totiž přivítali na vlastní ledové ploše kladenskou Hvězdu, které naložili sedmnácti brankami a přitom sami inkasovali pouze jedinkrát.

HK Kralupy Hvězda Kladno 17:1

Kralupy se drží na druhém místě průběžné tabulky hokejové krajské soutěže mužů se 34 body. Na první Sršně z Kutné Hory jim chybí čtyři body.

„Kluci konečně začali hrát to, co po nich celou dobu chceme. Chodili do brány, hodně stříleli, byli důrazní v koncovce a aby bruslili," vysvětlil asistent trenéra kralupských hokejistů Emil Kašák.

První třetina skončila za stavu 4:0 pro domácí Kralupy. „Po těch prvních gólech jsme se uklidnili a začali doopravdy hrát," řekl asistent trenéra.

Kladenská Hvězda navíc přijela jen v deseti hráčích a ke konci zápasu už jim nestačily síly. „Nás spíš mrzí, že se nám vzdaluje postup. Na začátku sezony jsme měli jiné cíle a jiné ambice. Ještě se to sice dá zlomit, ale bude to těžké," uvedl Kašák.

Kralupští mají od začátku letošního roku nové posily z řad juniorů. „Máme v týmu už stabilně tři nebo čtyři mladé kluky. Celý tým teď hraje konečně na tři lajny, tak jak má. Je to hodně znát, když všechny pětky pak na ledě celoplošně bruslí," řekl asistent kouče Jiřího Exnera.

Kladenské Hvězdě chyběla v kádru mladá síla. „Měli jsme v zápase i trochu štěstí, protože ty góly nám tam doopravdy padaly," zhodnotil duel Kašák a dodal: „Horší to bylo v Příbrami, tam nám to vůbec nepadalo. O všechny góly se postaralo opravdu celé mužstvo. Jsem rád, že se konečně prosadil i hokejista, který se nám trápí celou sezonu a konečně se to zlomilo."

Kralupský hokejový tým řeší ovšem otázku malé návštěvnosti fanoušků. „Mrzí nás, že na naše domácí zápasy nechodí víc lidí," shodli se hlavní kouč Exner spolu se svým asistentem Kašákem.

Kralupský kádr teď čekají dva poslední domácí duely v domácím prostředí. Hned v sobotu 6. února od 18 hodin přivítají na své ledové ploše Žabonosy. Potom v sobotu 20. února rovněž od 18 hodin přivítají Sedlčany.