Střelecká smůla, menší důraz v osobních soubojích a hluchá sedmiminutovka v prostřední části. To byly příčiny porážky v očích domácího trenéra Rostislava Příhonského. Podle něj tým odehrál o poznání povedenější mač než před týdnem v Mladé Boleslavi. Ovšem bodový zisk byl stejný, tedy nulový. „Hráči se snažili a bojovali. Před play-off ale musíme zapracovat na hře do těla," odnesl si kouč Mělníka hlavní ponaučení před blížícím se vrcholem sezony. Jeho protějšek byl naopak zcela spokojený. „V kombinované sestavě bez šesti hráčů jsme zvolili správnou taktiku ze zabezpečené obrany a do rychlých protiútoků," mnul si ruce Karel Holý poté, co jeho tým uhájil do závěrečné sirény nejtěsnější náskok.

 Zlomová v celém utkání se ukázala přesilovka hostí v polovině závěrečné části. Domácí v ní nejdříve dokázali hosty přečíslit a Příhodou vyrovnali na 2:2. Jenže hosté získali Krátkým ještě v téže minutě náskok zpět a už ho nepustili. „Možná, že jsme byli po vyrovnání trochu nekoncentrovaní, že nám to tam konečně spadlo. Předtím jsme totiž nastřelili tyč a puk několikrát poskakoval po čáře. Hostující hráč se navíc trefil tak, že takový gól možná už nedá," žehral Příhonský na rozdílné střelecké štěstí obou týmů.

Mělničtí už utkání nezvrátili ani závěrečným odvoláním brankáře Šrámka, který v brance Junioru i ve druhém letošním vystoupení zastoupil nemocného Vokurku. „Kompaktním výkonem jsme náskok udrželi. Těsné vítězství je pro nás vzhledem ke všem problémům strašně cenné. Oslabené mužstvo se semklo a uhrálo to bojovností a nasazením," pochvaloval si popovický kouč zlepšení po minulém domácím domácím výbuchu s Černošicemi (4:7).

Domácí, kteří vstřelili méně než tři branky poprvé v ročníku, přitom vykročili slibně. V první části si vytvořili brankové příležitostí, jenže pohříchu využili jedinou po přesilovkové teči Kratochvíla. V prostřední části je pak soupeř zlepšenou hrou donutil k chybám a po dvou gólech i k dohánění ztráty. Když se jim to v závěrečné části podařilo, měla radost jen jepičí život.

Mělničtí svou tvrz neuhájili po čtyřech předešlých výhrách, Popovickým podlehli i podruhé v ročníku a vyměnili si s nimi pořadí. Čtyři kola před koncem základní části mají i tak účast v play-off téměř jistou.

Jun. Mělník – Slavoj V. Popovice 2:3
Třetiny: 1:0, 0:2, 1:1.
Branky: Kratochvíl, Příhoda – Chochola, Vacek, Krátký.
Mělník: Šrámek – T. Fiala, Novák, Boháček, Krejsa, Prejza, Brožovský, Stinka, Nový, Heran, David, Havel, Vernek, Příhoda, Šubrt, Vočadlo, Kratochvíl.