Andreas Lillhannus, redaktor zavedeného serveru thehockeybeast.com, čerpá informace od věhlasného novináře Elliota Friedmana, který mívá vždycky dobré zdroje. Podle nich by si Pittsburgh přál vyvěsit dres Jágra ke stropu svojí arény už letos v dubnu.

„Chtěl jsem, aby Jaromír věděl, že v Pittsburghu ho lidé pořád milují. A chtěl, aby na vteřinu zavřel oči a představil si, jaká ta noc bude. Že tam bude Mario a že číslo 68 bude umístěno hned vedle čísla 66,“ citoval server Bourquea.

Jenže Jaromír Jágr, ač mu bude brzy jednapadesát, pořád hraje a jak!

Ve svém rodném Kladně za Rytíře, které vlastní jako majitel.

Což také v rozmluvě Bourqueovi připomněl, zároveň mu však předestřel jedno svoje velké přání. Aby jeho první tým v NHL, s nímž vyhrál v úvodních dvou sezonách své jediné dva Stanley Cupy, přijel do Čech a zahrál si tady zápas.

„Rád bych zažil tu chvíli s týmem, zahodil puk, oznámil konec kariéry a možná o pár týdnů později se vrátil do Pittsburghu a sledoval, jak můj dres bude vyřazen.“

Jágr hrál naposledy v organizaci Pittsburghu v roce 2001, kdy ji sužovaly finanční problémy, a neodcházel právě v dobrém. Klub se později upnul na svoje nové hvězdy, zejména Sidney Crosbyho nebo Jevgenije Malkina, znovu získával Stanley Cupy, a tak při myšlenkách na návrat Jágra zůstalo pokaždé jen u spekulací.

Za Pittsburgh si už nikdy slavný Kladeňák, budoucí člen Hokejové síně slávy v Torontu, v dlouhatánské a nekončící kariéře už nikdy nezahrál.

Změní se tenhle fakt?

Phil Bourque, jehož s Jágrem spojovaly dlouhé vlasy a přilba skořápka už ví, co pro to udělat. I pro českého fanouška by to byla jedním slovem PECKA.