Junior se od prvních kol zařadil mezi nejlepší týmy, které v současnosti krajský hokej nabízí. Mužstvo je se čtrnácti body třetí, na Černošice ztrácí bod a na lídra z Benešova jen dva. V sobotu Mělník bude chtít stoupající formu potvrdit – k soutoku dorazí Králův Dvůr (17.30).

Klub z Berounska do nové sezony nevstoupil zrovna optimálně a bylo by velkým překvapením, kdyby si z Mělníka nějaký ten bod odvezl. Z šesti zápasů získal jen šest bodů za dvě výhry, Králův Dvůr zatím porazil jen Neratovice a Kutnou Horu.

„Ani v krajské lize není slabého soupeře. Soutěž je vyrovnaná, ale máme velkou sílu a jsme na vítězné vlně, takže bychom měli Králův Dvůr porazit. Navíc už budeme moct využít obránce Václava Drábka, který nastoupí v první pětce společně s Cafourkem,“ poodhaluje plány mělnický trenér Jan Boháček.Není tedy divu, že si Junior na zítřejšího soka věří. Hráči navíc dostali společně s trenéry nový a vítaný impuls v podobě nového pomocníka Vojtěcha Fialy, který v extraligovém Liberci trénuje mládež a nyní se lehce zapojí do chodu klubu.

„Hokej v Mělníku mu je blízký. Domluva je zatím taková, že Vojta Fiala povede jednou za týden jeden trénink. Je to dobré pro hráče a v neposlední řadě i pro nás kouče, abychom nezakrněli. A musím říct, že to vypadá moc dobře,“ říká o novince nadále Jan Boháček.

DO NERATOVIC MÍŘÍ PŘÍBRAM

Naprosto jiný úkol, než se porvat o postup, mají za cíl v aktuální sezoně Buldoci z Neratovic. Ti se po postupu z krajské soutěže snaží obstát a hlavně atakovat klidný střed tabulky. A nutno podotknout, že cíl se zatím nováčkovi příliš nedaří.

Neratovičtí hokejisté zatím získali během šesti utkání čtyři body, naposledy nestačili na Králův Dvůr a společně se Slaným a Poděbrady jsou nejhoršími týmy krajské ligy. Buldoci tak potřebují každý bod, zítra nastoupí proti Příbrami (18.30). Ta je momentálně devátá a má jeden zápas k dobru.

Krajská liga, šesté kolo: BK Mladá Boleslav B – Žabonosy, Poděbrady – Benešov, Čáslav – Velké Popovice, Vlašim – Kutná Hora, Slaný – PZ Kladno, Černošice – Rakovník, Neratovice – Příbram, Mělník – Králův Dvůr.