Stejně jako před rokem pak s týmem došel až do finále krajské ligy. Poslední krok ale Mělnickým ani tentokrát nevyšel, nad jejich síly letos byly Velké Popovice. „Do třetice to už budeme chtít vyhrát," říká s úsměvem Jan Boháček.

Jaké jsou vaše dojmy nejen z finále, ale z celé sezony?
Myslím, že proběhla skvěle. Poslední domácí zápas vygradoval. Přinesl krásný hokej se zápletkou a bojem až do konce. Škoda jen, že se nám nepodařilo získat titul. Ale co není letos, může být příští rok.

Finále jste nakonec prohráli hned v prvním zápase, že?
Určitě. Nechci nadávat na systém play-off, ale trochu nás limitoval. Hrát na dva vítězné zápasy, tak bychom hráli dvakrát doma. V sobotní odvetě bychom od třetí minuty nedotahovali my, ale Popovice. Systém ale byl takový, nebudeme se na to vymlouvat. Prohráli jsme si to u nich, kde jsme hůř bránili, dostali laciné góly a trochu se od nás odklonilo štěstí. V odvetě jsme mu už šli zase naproti. Jak jsem říkal: krásný hokej, zápas, plný barák diváků, nádhera.

Nevnímali jste šanci na baráž třeba i jako poražený finalista, když z popovické kabiny předem jasně zaznívalo, že do baráže, natož druhé ligy v žádném případě nechtějí (Slavoj nakonec baráž hraje)?
Nekoukali jsme, jestli půjdeme do baráže, nebo ne. Chtěli jsme vyhrát soutěž. Co by přišlo potom, by se vidělo. Samozřejmě postoupit do vyšší soutěže může být hezké, ale k tomu jsou zapotřebí peníze, ale ty tady zatím nejsou.

Ještě bych se vrátil k domácí odvetě, kde vás už v první třetině dělilo od vymazání třígólové ztráty opravdu málo. Místo branky na 3:0 ale přišlo nešťastné snížení hostů. Byl to klíčový okamžik?
Asi bychom vedli o tři branky, ale neuznali nám (jak potvrdilo video, neprávem) jeden gól. Pak jsme dostali laciný gól, což se nám v letošním finále stávalo, ale bojovali jsme dál a vlastně do posledních minut byli ve hře. Ale vyhrál lepší soupeř. Nezbývá než mu pogratulovat. Všichni to ale oslavíme a jdeme na další sezonu.

Těšit vás musí divácká přízeň, když na finále přišlo téměř tisíc lidí. Podobnou podporu neměl žádný váš soupeř…
Diváci jsou na Mělníku dlouhodobě skvělí. Už před mnoha lety, kdy jsem sem přišel na vojnu a hrál tady krajský přebor, byli skvělí. My postoupili do druhé národní. Pak se tu hrála dézetka a znovu druhá národní. Vždy chodil plný barák. Škoda, že se to vždycky pokazilo v penězích a nějak to zkrachovalo. Pak se ale dala dohromady parta kluků hrajících odbory. Tonda Drašnar sehnal další a byla tady velká chuť. Vyhráli druhý kraj. Teď hrajeme s klukama, kteří nikdy nehráli velkou soutěž, maximálně krajský přebor jako dorostenci, vrch krajského přeboru, což je krásný.

Jaké byly letošní oslavy?
Chtěli jsme hrát poslední zápas v sobotu, protože kluci chodí do práce, tak abychom měli čas zregenerovat. Oslavy byly velké a trvaly celou noc. Přece jen hrát finále dvakrát za sebou je krásné.

Víte už o nějakých změnách, ke kterým dojde před novou sezonou v hráčském kádru?
Zatím jen to, že dva nejstarší hráči Heran se Stinkou chtějí skončit, jinak by mělo všechno zůstat.

V každém zápase play-off na sebe svými výkony upoutával velkou pozornost útočník Tomáš Havel. Myslíte, že tohoto klíčového útočníka udržíte?
Celou sezonu hrál skvěle a při play-off to jen potvrdil. Jestli o něj někde bude zájem a on bude chtít odejít, tak mu budeme jen držet palce a přát štěstí.

Asi se shodneme, že by to pro tým byla velká ztráta, že?
Určitě, ale takový je prostě hokejový život.

Rýsuje se už i nějaké doplnění kádru?
Co zatím vím, tak se má vrátit Šubrt, který loni odešel hrát do Řisut druhou národní ligu.

Sezona pro vás finalovým zápasem už definitivně skončila?
Proběhnou ještě nějaké tréninky a každý rok bývá pro diváky ještě jeden zápas, jehož termín ale zatím neznám. Ale minule přišlo celkem dost lidí, takže si to určitě užijeme.