Po zkorigování nepříznivého stavu na 5:6 ale agilnější soupeř z Příbrami opět plně převzal otěže a potvrdil své postavení na čele tabulky dorostenecké krajské ligy. Konečný výsledek měl dokonce dvoucifernou podobu – 5:10.

Petra Šťastného z HC Příbram vítězství těšilo, zároveň ale svým svěřencům vytýkal, že dávali domácím šanci na rovnocenný zápas zbytečně dlouho.
„Zejména ve druhé třetině při přesilovce pět na tři domácí zabrali a dostali nás pod zbytečný tlak. Musel jsem hráče opravdu důrazně napomenout,“ řekl.

„Musím přiznat, že příbramští hokejisté mé svěřence předčili v rychlosti bruslení, v technice hry a ve spolupráci hráčů. Jejich výhra u nás byla zasloužená,“ uvedl kralupský kouč Radek Černý. Ten by své hráče na konci letošní sezony rád viděl na čtvrtém místě, tedy v lepší polovině pořadí.

Po osmnácti odehraných zápasech z celkových čtyřiadvaceti jim přitom patří šestá pozice se ziskem 24 bodů. Aktuálně třetí Velké Popovice jich mají o pět víc, čtvrté Sedlčany sice jen o dva, ale k tomu výhodu hned čtyř neodehraných zápasů k dobru. O nadcházejícím víkendu mají Kralupští volno, do soutěže opět zasáhnou o týden později, kdy na domácím ledě přivítají Kutnou Horu.

JIŘÍ HERAIN