Čtvrtfinalový přemožitel Benešova a čtvrtý nejlepší tým základní části se jako jediný může pochlubit tím, že dokázal jejího vítěze z Mělníka porazit v obou zápasech. V tom listopadovém domácím 4:3 po samostatných nájezdech, v nedávném na soutoku 6:4.

Trenéra Junioru Jana Boháčka ovšem nechává tento fakt ledově klidným. „Chceme jít do finále, takže je jedno na koho narazíme, v semifinále už jsou těžcí soupeři včetně Černošic. Důkazem toho je, že jsme s nimi v sezoně dvakrát prohráli, i když jednou to bylo na nájezdy."

Podobně mluvil bezprostředně po sobotním postupu také útočník Tomáš Havel, který před domácím publikem pomohl k vyřazení Rakovníka hattrickem. „Koho do dalšího kola? Těžko si někoho vybírat, takže je nám to celkem jedno. Pokud soutěž chceme vyhrát, musíme porazit každého," zopakovala mělnická „devítka" ambice na nejvyšší metu.

Černošice už mají "splněno"
Zatímco Mělničtí jsou teprve v třetině cesty za svým letošním cílem, jejich příští protivník má podle svého trenéra Luďka Záhorského postupem mezi nejlepší čtyři celky „splněno". „Pro nás je úspěchem, že jsme se dostali do čtyřky. V ní už se nedá ovlivnit, s kým hrajete, takže nám je to v tomto směru v podstatě jedno," reagoval kouč na dotaz, co říká na to, že tým změří síly s největším favoritem. „Naopak Mělník je pro nás lepší. Jeho domácí zápasy mají díky fanouškům dobrou atmosféru, s Popovicemi by to určitě bylo více mrtvé. V tomto jsme spokojení," dodal. Příznivá vzájemná bilance ze základní části pak nehraje v jeho úvahách žádnou roli. „Třeba s Benešovem jsme dvakrát prohráli, a teď jsme je vyřadili," podal čerstvý důkaz.

Na boj o finále se Mělničtí podle pozápasových vyjádření začnou chystat v úterý. „Po utkání určitě bude nějaká menší oslava, protože máme v neděli a v pondělí volno, takže bychom se měli dát dohromady," prozradil Tomáš Havel, že tým si postup užil nejen na ledě.