Kralupy nastoupily proti Tatranu bez šesti hráčů základní sestavy, do akce musel například mladý brankář Matyáš Ondrík, pro kterého šlo vůbec o první konfrontaci s dospělým hokejem. Se situací se popral náramně, od prvních minut byl spolehlivou oporou. Podobně se na ledě prezentovala i další posila z dorostu – Dominik Danov. Ten větral obranu Sedlčan s pravidelností dne a noci, jeho rychlost a technika na soupeře platila.

První branky se diváci dočkali už v desáté minutě, obstaral ji kralupský Tomáš Prášek, puk po jeho střele ze samostatného úniku doklouzal těsně za brankovou čáru. Za další čtyři minuty mohli domácí fanoušci jásat podruhé, po tyči Ondřeje Davídka se před sedlčanským brankářem Hlaváčkem nejlépe zorientoval Jakub Kaprál, který bekhendem uklidil touš do branky a výsledkem 2:0 skončila i celá první třetina.

Druhá dvacetiminutovka začala pro svěřence koučů Josefa Zajíce a Jiřího Exnera znovu parádně – na rozdíl tří tref zvýšil po přihrávce Danova do odkryté klece Tomáš Roubal. A přestože se hosté dočkali snížení po bleskové střele Libora Bema, poslední slovo měly v prostřední třetině Kralupy – čtvrtý gól zařídil od modré čáry lehkou střelou do šibenice Jakub Šarše.

Domácí už se v závěrečné části utkání zbytečně za ničím nehnali, soupeře do vyložených šancí nepouštěli. Tým chytře čerpal síly na další bitvy a čekal na chyby Sedlčan. Jednu takovou potrestal Josef Kučera, který doslova procpal puk do branky a uzavřel skóre na konečných 5:1.

„Dospělý hokej je samozřejmě úplně jiný, jde o obrovský rozdíl. Všechno je rychlejší. Že budu chytat, jsem se dozvěděl až v den zápasu a já prostě věřil, že vyhrajeme. Celé utkání jsem byl soustředěný, až konec byl klidnější. Důležité je, že se Kralupy vrátily do hry. Proto se cítím parádně,“ popsal své pocity hned po utkání spokojený kralupský brankář Matyáš Ondrík.

Situace je v tabulce pro Kralupy výrazně veselejší, HK má přesně v polovině baráže čtyři body a je zatím třetí, s dvoubodovou ztrátou na zatím stříbrnou Kutnou Horu. Jedinou kaňkou pátečního klání tak byla poněkud slabší atmosféra. Odveta se Sedlčany je na programu v neděli, tentokrát na ledě soupeře.

HK Kralupy – Tatran Sedlčany 5:1 (2:0, 2:1, 1:0). Branky: 10. Prášek (Student), 14. Kaprál (Davídek), 24. Roubal (Danov), 27. Šarše (Kaprál), 42. Kučera – 25. Bem.

Kralupy: Ondrík (Dvořák) – Kašpar, Kulhavý, Makovský, Prášek, Mařík – Pražienka, Davídek, Ečer, Danov, Frey, Student, Kučera, Řehák, Borkovec, Šarše, Bauer, Roubal, Kaprál.

Zdroj: Youtube