Zápas nebyl rozhodnut ani po třech dvacetiminutovkách a přišly na řadu samostatné nájezdy. Celý duel potom rozhodl svým nájezdem novopečený kapitán David Šubrt. Mělník tak slavil dva body.

Do sestavy se vrátil po dlouhé a zákeřné nemoci i Jan Vernek, který vybojoval nejdůležitější zápas svého života. Porazil rakovinu lymfatických uzlin. „Jsem rád, že jsem se mohl vrátit," řekl skromně mělnický útočník Vernek s číslem 24 na dresu.

V mělnické kabině vládla úžasná euforie z očekávání prvního duelu v sezoně, kde chtějí hokejisté zopakovat svůj mistrovský titul. „Euforie vládla do té doby než jsme nastoupili na led soupeře," smál se Vernek. „Kvalita ledové plochy v Kolíně byla strašná. Bylo hrozné teplo a od toho se odvíjela i kvalita ledu. Doslova nám tál pod bruslemi."

Terén byl opravdu náročný a snad po prvních pěti minutách přestal puk po ledě klouzat. „Daleko víc jsme se nadřeli, byla tam velká vrstva sněhu. Rolba jezdila na sucho, protože díky tomu teplu by to ani nezmrzlo. Bylo to jako hrát hokej na rybníku," vysvětlil mělnický útočník.

Už v sobotu čeká mělnické hokejisty první domácí duel s Rakovníkem. „V týdnu potrénujeme a v sobotu se nám snad podaří získat plný počet bodů," dodal Jan Vernek, který má za sebou nejen náročnou letní přípravu na krajskou ligu, ale ještě se v létě stačil oženit se svou přítelkyní.

HC Žabonosy – HC Junior Mělník 3:4

(0:0, 2:2, 1:1 – 0:1)
Branky: 39. Jelínek (Mejzr, Hutla), 40. Beňovský (Mejzr, Hutla), 51. Krumpholc (Skokan) – 23. Kratochvíl (Kašák, Příhoda), 33. Cicvárek (Šubrt, Příhoda), 41. Šubrt (Příhoda) – rozhodující nájezd Šubrt. Vyloučení: 9-4, využití: 1-1, v oslabení: 0-0. Diváci: 36 (podle zápisu). Rozhodčí: Macháč – Tasch, Holec
HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) – Prejza, Cicvárek, Kotek, Kubica, Pokorný, T. Havel, Příhoda, Šubrt, Fedymycz, Litera, Šícha, Vernek, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran.