„Ve druhém utkání jsme dobře bránili, ale soupeřky proměnily vše, co měly. My naopak za stavu nula nula nedali tři sólo nájezdy,“ uvedl trenér Kladna Josef Zajíc.

Slavii považuje i teď za vysokého favorita. „Jako hráč jsem to nikdy nevzdal a nevzdám to ani jako trenér. Taktika je co nejdéle udržet bezbrankový stav a soupeřkám to zkomplikovat,“ prohlásil Zajíc, kterého těší, že jeho svěřenkyně jsou i po dvou vysokých porážkách hodně nažhavené. „Dokonce mi vyčetly, že jsem měl někde prohlásit, že v neděli to bude poslední zápas série,“ přiznal bývalý hokejista Kladna.

Čím si vysvětloval rozdílné úvodní výsledky co do počtu branek i herního projevu obou celků manažer Slavie Jiří Němec? „Zatímco v prvním utkání jsme hosty přehrály ve všech fázích, v tom druhém se útočnice i obránkyně dopouštěly řady nepřesností. Hosté lépe bránili a přítomnost trenéra Zajíce na lavičce určitě vykonala své. Protože ale Kladno chyb v neděli nevyužilo a gólmanka Bečevová na rozdíl od svých spoluhráček nechybovala, mohla si na svůj účet připsat další nulu,“ uvedl Jiří Němec.

Slavistky podle jeho slov pojedou k odvetám na kladenský led s cílem rozhodnout o obhajobě titulu již tam.

Domácí hráčky naopak touží alespoň po jednom skalpu Slavie. Loni ve finále jeden získaly. „V duši děvčat je stejné odhodlání jako před Karvinou, kdy byly favoritkami. Vždycky je jejich cílem alespoň jeden zápas v sezoně nad Slavií vyhrát,“ uvedl Zajíc s tím, že nejblíže tomu byly v základní části, kdy Pražankám hrajícím bez zámořských hráček podlehly 1:2.

Obě víkendová utkání začínají v 16.25 hodin.